Junioři porazili Příbram 3:1, branky padaly po půli

B r n o - Zatímco první poločas utkání Juniorské ligy mezi Zbrojovkou a Příbramí nenabídl žádný gól, v tom druhém padly hned čtyři. K radosti domácích fanoušků tři z nich vsítili Zbrojováci, kteří tak středočeského soupeře porazili 3:1.

Trenér Zbrojovky nasadil do utkání Vávru s Kučerou, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah. V první půli vzbudil nejvíce vzruchu moment, kdy po Vávrově příhře dostal míč do sítě Krištof. Pomezní sudí ale signalizoval ofsajd, gól tedy neplatil.

Zbrojovka byla i nadále mírně aktivnějším týmem, vyloženě nebezpečné šance si ale vytvářela až po pauze. Delší zámek zakončil průnikem Vávra, jehož pokus dorazil do sítě Jakub Kučera a domácí vedli.

Přesně po hodině hry mohl přispěchat s promptní odpovědí Brandner, dostal se sám před Flodera, ten ale míči jemnou tečí pomohl mimo tyče. V 67. minutě už ovšem bylo srovnáno - bohorovnost domácích potrestal Nikola Karaklajič.

Tentýž hráč v tu chvíli netušil, že slastné pocity záhy vystřídají myšlenky zcela jiné. O dvě minuty později totiž povalil ve vápně Gajiće a nařízenou penaltu přetavil ve druhý gól Stanislav Vávra, Kočímu nedal prudkou ranou šanci.

Podruhé vyrovnat mohl Brandner, ovšem v brejku mířil s tečí protihráče jen do břevna. Za dalších deset minut Karaklajić zkompletoval svou statistickou sbírku, když viděl po zbytečném faulu druhou žlutou a následnou červenou kartu. Dvě minuty poté bylo definitivně jasno, Kučera pronikl do vápna, obešel soupeře a po jeho přihrávce tvrdě střílel rozběhnutý Stanislav Vávra - 3:1.

V závěru viděli diváci ještě dvě šance střídajících hráčů na obou stranách. Bělohlávek hlavičkoval mimo, Růsek v dobré pozici také mezi tyče nezamířil. Pro dorostence Růska to byl druhý zápas za juniorku, premiéru si dnes připsal další hráč "devatenáctky" Ulbrich.

Předposlední zápas čeká na Brňany ve čtvrtek, kdy opět od 15 hodin hostí na Srbské pražskou Duklu. Sezonu pak zakončí v neděli v Teplicích.