Juniorka doma podlehla Liberci, rozhodl jediný gól

B r n o - Šancí spousta, gól žádný. Junioři Zbrojovky vyšli proti Liberci střelecky naprázdno, zatímco soupeř skóroval zásluhou Luckassena. Výsledkem tak byla porážka 0:1.

Trenér Richard Dostálek provedl oproti utkání v Boleslavi hned pět změn v sestavě, juniorka se chtěla po prohraném utkání vrátit na vítěznou vlnu. První půle začala poměrně divoce a po necelých dvou minutách hry si připravili první gólovku hosté, Luckassenovo zakončení po centru z levé strany ale nebylo dostatečně důrazné. Jen o tři minuty později zahrozila také Zbrojovka. Štrombach se na hranici vápna parádně uvolnil a dostal se až před Konečného, ten jeho tvrdou ránu vyškrábl nad břevno. Hra byla v prvním poločase poměrně vyrovnaná, domácí však postupem času mírně přebrali iniciativu. Ve 34. minutě přišla další příležitost Brňanů. Po přízemním centru Prakse se míč ve vápně dostal až ke Klánovi, domácímu útočníkovi ovšem rána nesedla a míč skončil vysoko nad. V závěru poločasu ještě dokázali zahrozit hosté. Po rohovém kopu si na přední tyč naběhl kapitán Liberce Frimmel, jehož pohotová hlavička orazítkovala tyč. Stovka diváků na Srbské v první půli branku neviděla, hráči šli do šaten za bezbrankového skóre.

Důležitý moment přišel v 54. minutě. Domácí stoper Bednář přišel na polovině hřiště o míč a Luckassen se řítil sám na Flodera. Bednář nakonec v pokutovém území zatáhl za záchrannou brzdu a byla nařízena penalta. Sudí Zelinka si nechal chvíli na rozmyšlenou a nakonec udělil pouze žlutou kartu, což byl pro Bednáře ještě přijatelný trest. K pokutovému kopu se postavil Frimmel, nezahrál jej ale ideálně a výborný zákrok si připsal Floder, Brno se tedy prozatím ubránilo. Slovan si totiž gólový moment schoval až na 62. minutu. Floder neudržel prudký centr Henzla a Kevin Luckassen neměl problém otevřít skóre - 0:1.

Domácí se snažili o vyrovnání, o tři minuty později se na pravé straně výborně prosadil Sedláček, který našel ve vápně dobrou přihrávkou Matějku, jeho rána z první však skončila vysoko nad. Na druhé straně zahrozil po centru od rohového praporku Šuster, jeho hlavička ovšem prolétla nad břevnem. Zbrojovku v závěru trápily chyby v rozehrávce, nakonec si ale přece jen dokázala vytvořit slibné šance. V 89. minutě se na pravé straně uvolnil Ondřej Vintr, který posunul míč do vápna bratru Markovi, jeho dělovku na bližší tyč ovšem dokázal Konečný vytěsnit na roh. Poslední možnost domácích přišla až v poslední minutě nastavení. Výbornou práci tentokrát odvedl Lutonský, který se uprostřed hřiště uvolnil a našel ve velké šanci Freliha. Ten si zasekl míč na pravačku, jeho střela však mířila vysoko nad. Rozhodčí Zelinka hned vzápětí zápas ukončil, Zbrojovka tedy na Liberec nestačila, podlehla mu 0:1.

Juniorka dnes hostí souseda v tabulce - severočeský Liberec
05.10.2015 | Martin Lísal

Juniorka dnes hostí souseda v tabulce - severočeský...

B r n o - Junioři Zbrojovky hodlají zapudit z hlav myšlenky na prohru v Mladé Boleslavi, která...