Juniorka i přes dobrý závěr nestačila na Hradec Králové

B r n o - Týmu trenéra Richarda Dostálka se nepodařilo navázat na výhru v minulém kole. Juniorka sice v samotném závěru stihla vsítit dvě branky, přesto však s Hradcem Králové prohrála.

Zbrojovka, která nastoupila oproti minulému kolu se čtyřmi změnami v sestavě, neměla špatný vstup do utkání a ve 14. minutě si vytvořila první větší šanci, jenže po přihrávce Prakse netrefil bránu v dobré pozici Štrombach. I přes aktivitu Brna v úvodu to byli fotbalisté Hradce, kteří se ve 21. minutě ujali vedení. Po zmatcích před brankářem Záleským otevřel skóre hostující Vobejda.

Domácí zahrozili o pět minut později, po centru od rohového praporku se do vzduchu zavěsil stoper Jura, jeho hlavička ale skončila nad břevnem. Ve 39. minutě zahrozili z rohového kopu hosté, proti hlavičce Drozda se zaskvěl gólman Brna, David Záleský. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Zbrojováci vstoupili do druhé půle aktivně, síť se však rozvlnila na druhé straně. Po neshodě v domácí obraně se v 52. minutě prosadil Vyšehrad.

Brno se v následujících minutách tlačilo před bránu soupeře, hostující gólman Ordelt nejprve vyrazil Štrombachovu ránu z přímého kopu, o chvíli později na Ordelta svou hlavičkou nevyzrál Matějka. Trest tak přišel na druhé straně. Na dlouhý míč si naběhl záložník "votroků" Shejbal, který sám proti Záleskému nezaváhal a přidal třetí branku hostů.

Zbrojovka se však nevzdala a o dvě minuty později snížila. Centrovaný míč z rohového kopu našel Jakuba Matějku, který se na zadní tyči uvolnil a přesnou hlavičkou snížil na 1:3.

Domácí se snažili o závěrečný nápor, kontaktní branka však přišla pozdě. Už po uplynutí nastavované jedné minuty se po Pospíšilově přihrávce prosadil Ondřej Vintr. Sudí Machálek tak hned po rozehrávce ze středového kruhu zápas ukončil. Zbrojovka podlehla Hradci Králové 2:3.