Juniorka v atraktivním zápase zdolala Plzeň

Brňané navázali na vítězství v Olomouci a stejným výsledkem si dnes poradili také s plzeňskou Viktorkou. O krásné branky se postarali Marek Vintr s Miroslavem Kroutilem a rozhodně nemuselo skončit jen u toho, jelikož si domácí vypracovali hned několik gólových příležitostí. Dobrý výkon předvedli i hosté, ti se však vracejí na západ Čech bez bodů.

Oba týmy měly chuť útočit a do zápasu se pustily aktivně. Plzeňští si vytvářeli šance zejména po centrech, když ve vápně hledali Arzbergera či Vilčeka. V brněnském dresu naopak úřadovali bratři Vintrovi s Růskem. Brňané se postupně dostávali do tempa a kolem dvacáté minuty již měli hru pod kontrolou. Brankou však neskončil ani průnik Marka Vintra, ani chytrá přihrávka Hykše.

Marek Vintr hrál skvělý zápas a brzy si mohl připsat i branku. Ve dvaatřicáté minutě Růsek elegantně obešel obránce na pravém křídle a přesnou přihrávkou vybídl brněnského středopolaře k zakončení. Míč letěl bohužel příliš vysoko. Radovat se tak Vintr mohl až o osm minut později, kdy si po příhře od Zukala navedl míč do vápna a nečekaně vypálil. Přízemní rána se prohnala skrz všechny protivníky v bílém a ukázkově zaplula ke vzdálenější tyči.

Vedení však nezůstalo domácím dlouho. V poslední minutě poločasu Halouska sice pozorně zakročil proti nebezpečné střele Peka, ale oddychnout si nemohl. Do brněnské šestnáctky přilétl další horký centr a po přesné hlavičce to již neměl hostující forvard Tomáš Vilček příliš těžké. Skóre se tedy opět měnilo, do kabin šli junioři za stavu 1:1.

A to se zjevně nelíbilo ani jednomu z týmů, protože do druhého poločasu všichni vlétli jako ďáblové. Brňané orazítkovali tyč a po nepřesnostech v obraně hostů mohli v 52. minutě rozvlnit síť podruhé. Brankář Sváček byl ovšem proti a připsal si krásný zákrok. Na druhé straně to stále přes centry zkoušeli Plzeňští. Halousku se několikrát pokusili ohrozit, žádnou větší šanci jim nicméně brněnská obrana nedopřála.

V 77. minutě se naopak podruhé radovali mladící v červeném. Po skvostné přihrávce zakončoval v jasné příležitosti Třasoň. Sváček však vytáhl skvělý zákrok a vyrazil míč do hřiště. Naštěstí pro Zbrojovku přímo na kopačku Miroslava Kroutila, který parádní ranou pod břevno strhl vedení opět na stranu Zbrojovky.

Západočeši rázem museli přitopit pod kotlem, aby nepříznivý stav zvrátili a akce střídala akci. Hosté si vytvořili tlak, ale nepodařilo se jim soupeře sevřít do železného zámku a naopak domácí mohli podnikat loupeživé nájezdy na území protihráčů. V jedné takové příležitosti byl blízko k druhé brance Vintr. Uvolnil se perfektně, zakončil snad ještě líp, ale druhý gól v zápase mu brankář Sváček dopřát odmítl.

Brňané tak i ve druhém kolem nadstavbové části zvítězili a spolu se Slavii jsou jediní, kdo se ve skupině B může pyšnit šesti body.