Brno podlehlo Plzni gólem v nastavení

Brno podlehlo Plzni gólem v nastavení

B R N O - Vyrovnaná bitva s nešťastným koncem. Zbrojovka byla Plzni před početnou domácí kulisou vyrovnaným soupeřem, ovšem poté, co se Řezníčkovi podařilo dvakrát rozvlnit síť pouze z ofsajdu, pokazil Pavlu Zavadilovi rozlučku před domácím publikem v nastaveném čase Michael Krmenčík.

Poslední utkání brněnské Zbrojovky v domácích prostředí v sezóně 2016/17 bylo zároveň posledním pro dlouholetého kapitána celku z jihomoravské metropole – Pavla Zavadila. Začátek duel, v němž Zbrojovka mohla v případě výhry definitivě vyšachovat Plzeň z boje o titul, začal právě aktivitou domácích. Už ve čtvrté minutě pálil ostře Tashchy, ale Bolek jeho ránu pokryl. Plzeňský gólman musel být ve střehu i za další tři minuty, když se k ráně dostal útočník Jakub Řezníček, nicméně ani on neotevřel gólový účet duelu.

Na druhé straně měl první možnost hostů po přihrávce Hubníka Krmenčík, jeho hlavička neměla ale gólové parametry. Domácí byli aktivnější, ale diváci viděli v první půli jen pomálu. Náznak šance přinesl centr Hořavy, plzeňský středopolař však našel svým centrem jen připravené rukavice brankáře Melichárka.

V samém závěru poločasu mohl otevřít skóre duelu z přímého kopu hostující Bakoš, který svůj pokus umně zatočil přes zeď, ale jeho rána nakonec skončila kousek vedle branky brněnské Zbrojovky. Úvodní půle branku nepřinesla, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal aktivitou hostů, kteří mohli udržet po pěti minutách hry. Pilařův centr z pravé strany zamířil k nabíhajícímu Matějů, ale plzeňský bek z těžkého úhlu hlavou netrefil branku. Za dalších pět minut vyprodukoval podobně nebezpečný centr také Hořava, jehož pobídku si našel v šestnácte Krmenčík, jeho hlavička však pouze vystrašila domácí fanoušky a skončila kousek vedle pravé tyče.

Zbrojovka po hodině hry mohla otevřít skóre, když se prosadil Jakub Řezníček. Radost tribun ale bohužel byla předčasná, neboť se domácí forvard v době převzetí přihrávky nacházel v ofsajdu. Za pět minut se Řezníček dočkal znovu, ale opět jeho radost utnul praporek pomezního sudího, který odmával druhý ofsajd během pár minut.

Plzeň musela hrát více dopředu, chtěla-li ještě nějakým způsobem promluvit do boje o titul. A dočkat se mohla sedm minut před vypršením řádné hrací doby, když Kopic zatočil míč od rohového praporku na hlavu Hájka, jenž pálil z voleje, leč těsně vedle pravé tyče.

Poté měl obrovskou šanci zápas rozhodnout brněnský Tashchy, sám před Bolkem ale bránu minul. Jediné a zároveň vítězné branky celého duelu se tak nakonec dočkala ve druhé minutě nastavení Viktoria. Na přízemní centr ze strany si naběhl Michael Krmenčík a za velké radosti spoluhráčů vystřelil Plzni důležité tři body – 0:1.

VIDEO, FOTO: Sobotní rozlučka s kapitánem
23.05.2017 | Martin Lísal

VIDEO, FOTO: Sobotní rozlučka s kapitánem

B r n o - Kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil odehrál v sobotu svůj poslední zápas na Srbské. Před...
VIDEO: Trenér Habanec po utkání s Plzní
20.05.2017 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Habanec po utkání s Plzní

B r n o - Velká bitva s hořkým koncem - takový byl dnešní zápas Zbrojovky s Plzní. Zatímco domácí...
VIDEO: Loučící se Zavadil: Všem v Brně patří obrovský dík
20.05.2017 | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Jaroslav Drápal (FOTEX)

VIDEO: Loučící se Zavadil: Všem v Brně patří obrovský...

B r n o - Ligový ročník už pomalu, ale jistě finišuje, i Zbrojovka se v sobotu loučila s domácím...

Fotogalerie

Všechny fotografie