Béčko zdolalo Polnou 4:3 a oslavilo postup do MSFL

B r n o - Fotbalisté B týmu porazili v předposledním utkání Polnou 4:3 a rozloučili se tak vítězně s domácím hřištěm v Bystrci. Zbrojováci zároveň obdrželi pohár pro vítěze divizní soutěže a oslavili tak postup do třetí ligy.

Trenéři poslali do utkání opět hodně mladou sestavu - v základní jedenáctce nastoupilo několik dorostenců, premiéru v dospělém fotbale si odbyl Daniel Švancara. Ještě před výkopem převzal kapitán Vojtěch Šmid z rukou zástupce FAČR Petra Čejky pohár pro vítěze Divize D.

Hostující tým se tím dost možná vyhecoval, neboť šel hned v páté minutě do vedení. Po rohovém kopu hlavičkoval k tyči Jan Žila. Zbrojovka odpověděla po půlhodině rovněž z rohového kopu - Kučera našel svým centrem kapitána Vojtěcha Šmida, který z ideálního náběhu hlavou vstřelil svůj druhý letošní gól a srovnal na 1:1.

Za další tři minuty už Brňané vedli. Pavel Kučera si vyměnil míč s Křížem, elegantně obešel protihráče a přesnou ranou stanovil poločasové skóre na 2:1. Také on se trefil letos podruhé.

Polná neskládala zbraně a ve 48. minutě prostřelil Prodělala z hranice vápna Labaran. Trvalo však jen deset minut, než si Zbrojovka vzala vedení zpět. Kluska dobrým napadáním získal míč pro Daniela Švancaru a ten svou premiéru v béčku ozdobil rovnou i prvním gólem, trefil se přesně na vzdálenější tyč.

Po hodině hry se k míči na půlicí čáře dostal Polášek, prošel přes několik soupeřů a po jeho přihrávce zvýšil na 4:2 Martin Černý, který skóroval potřetí v řadě a celkově popáté. Pět minut před koncem ještě zápas zdramatizoval Čaloud a Brňané vůbec poprvé inkasovali více než dvě branky, na jejich výhře se už ovšem nezměnilo nic. Po závěrečném hvizdu pak mohly propuknout odkládané oslavy postupu do třetí ligy.

PREVIEW: Béčko se utká s Polnou a převezme mistrovskou trofej
B-tým
07.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko se utká s Polnou a převezme mistrovskou...

B r n o - Brněnský B tým přivítá v neděli 9. června v předposledním utkání Polnou. Ještě před...