Juniorka podlehla doma Baníku

B r n o - Juniorka Zbrojovky potřetí v řadě prohrála. Tentokrát nestačila v pondělní dohrávce na ostravský Baník, kterému podlehla 1:4. O výsledku rozhodly tři branky soupeře ve druhé půli.

První velkou (ba dokonce obrovskou) možnost měla domácí Zbrojovka. Důsledný Taiwo dobíhal dlouhý nákop a kličkou se zbavil gólmana Šustra, následně ale nedokázal usměrnit mezi tyče osamocené brány Baníku.

V jedenácté minutě se do další možnosti probil Přichystal, Šustr si ale pomohl včasným vyběhnutím a šanci zlikvidoval. Hosté o sobě dali pořádně vědět na konci první dvacetiminutovky, Hykel postupoval z úhlu na Flodera, ten ale jeho možnost zlikvidoval.

První branky se diváci na Srbské dočkali o chvilku později. Poznar po rohovém kopu mířil do břevna, dezorientovaná obrana Brna neustrážila volného Mooce a ten nedal Floderovi šanci zasáhnout - 0:1.

Ve 27. minutě pálil nepřesně Dendis a vzápětí udeřilo na druhé straně - na dobrou Vintrovu přihrávku si naběhl Jakub Přichystal a ranou na zadní tyč vyrovnal na 1:1. Nerozhodný výsledek pak udržel dvojicí jistých zákroků Floder. V další obrovské šanci se na sklonku půle ocitl Taiwo, když doběhl Šustrem vyražený míč - poslal jej ale bohužel nad břevno.

Po změně stran měl první šance Baník, Poznara vychytal Floder a Kubíkův pokus skončil mimo. Svižné utkání nenudilo a zhruba po hodině jej překlopil znovu na stranu hostů Tomáš Poznar. S přibývajícím časem pak Zbrojovka víc a víc riskovala, z čehož pramenily další šance Baníku.

Po dobré Přichystalově možnosti tak udeřil z brejku Lehnert a Baník vedl o dva góly. Střídající Zikl byl blízko snížení, Šustr ovšem jeho hlavičku vyrazil na roh. Definitivní podobu dal výsledku čtvrthodinu před koncem Macej. Brno tak doma podlehlo Baníku 1:4 a v tabulce se propadlo na poslední pozici.