Juniorka přejela Slovácko, Holman se blýskl hattrickem

B r n o - V jednoznačnou záležitost proměnili junioři Zbrojovky svůj nedělní souboj se Slováckem. O jasném vítězství rozhodli už v první čtvrthodině utkání, když nasázeli soupeři tři branky. Ve druhé půli Zbrojovka náskok kontrolovala a navíc přidala ještě čtyři trefy.

Hattrick završil Filip Holman, druhou trefu hlavu navíc zaznamenal Jakub Šural. Ten oba góly věnoval pozdravem do nebes nedávno zesnulému bratrovi. Minimálně do pondělí se navíc brněnští junioři vyhoupli do čela tabulky.

Utkání, do nějž nastoupili v dresu Zbrojovky například i Petr Pavlík, Jakub Šural, Robert Bartolomeu nebo Jakub Přichystal, začali domácí skvěle. Už v šesté minutě vyslal právě Přichystal povedený lobovaný centr na rozběhnutého Filipa Holmana a ten se z voleje trefil neomylně k tyči. Za další čtyři minuty navíc bylo na Srbské ještě veseleji, když si Bartolomeův centr od rohového praporku našel Jakub Šural a prudkou hlavičkou k tyči prostřelil brankáře – 2:0.

Skvělou čtvrthodinu domácích navíc následně korunoval třetí gól - Bartolomeu centroval z rohu a Vincour si pod tlakem vstřelil vlastní gól. Domácí hráli ve velké pohodě a i nadále měli šance. V té další byl opět po centru Bartolomea Přichystal, prudká hlavička ale mířila o kousek vedle branky. V samotném závěru poločasu ještě ostře střílel z přímého kopu Nomilner, ale gólman soupeře ještě pokus vyboxoval.

Druhý poločas zahájila šance Kroutila, jehož pokus Dzeminskij vyrazil a dorážka Holmana šla vysoko nad. O chvíli později střílel nebezpečně k tyči osamocený Bartolomeu, ani jeho rána se ale neujala. Vzápětí už se Brno radoval počtvrté. Přichystal vysunul za obranu Filipa Holmana, který s lehkostí přeloboval gólmana a prosadil se podruhé. Za dvě minuty mohli hosté v ojedinělé šanci snížit, když si Janša obhodil brankáře, ale nakonec zakončoval jen do břevna.

Gólostroj Brna se rozjel opět až dvacet minut před koncem. Nejprve se podruhé do střelecké listiny zapsal Jakub Šural, který po rohu hlavičkoval opět nikým neatakován – 5:0. Za dalších devět minut se navíc vydal do vápna také jeho kolega z obrany Tomáš Dobrovodský a také on uspěl razantní hlavičkou po centru střídajícího Chyly, který hrál první zápas po podzimním zranění. Míč se dostal do sítě s pomocí břevna. Čtyři minuty před koncem se navíc branky dočkal i ten, který do té doby rozdal tři gólové asistence. Robert Bartolomeu si narazil se spoluhráčem, vypálil z hranice vápna a tečovaný pokus skončil v síti. V závěru mohl zkompletovat hattrick také Šural, ale v jasné šanci trefil jen brankáře Slovácka. Brno to mrzet nemuselo, po výhře 7:0 se vyhouplo do čela tabulky skupiny o titul.

Trenér Dostálek: "Jsme rádi, že si kluci zápas užili a udělali radost sobě, nám i fanouškům. Dominantní byl nejen výsledek, ale i průběh hry a samotný zápas. Klademe si postupné cíle a pořád si můžeme žít náš malý sen o vítězství v celé soutěži. Kluci mají ze hry dobrý pocit a radost. S ohledem na tabulku nás mohou mrzet zápasy, ve kterých jsme hráli dobře, ale nedokázali je dovést k výhře, ať už doma se Spartou, druhý poločas s Mladou Boleslaví nebo v Olomouci. Ale i to patří k fotbalu."