Juniorka veze tři body z Teplic

Prohráli naposledy v srpnu, 455 minut neinkasovali branku a nadále s přehledem vedou ligu. Brněnští junioři jsou na podzim nezastavitelní. Naposledy dokázali zvítězit 1:0 na hřišti Teplic, o výhře rozhodl Jurdík.

Zbrojovka v úvodu utkání přenechala iniciaticu soupeři, ovšem Hladký v brance lídra soutěže dokázal šance domácích zlikvidovat. Až s průběhem poločasu začali být Brňané nebezpeční a své umění tak musel předvést i Slavík. Vyrovnaná první půle se obešla bez branek.

Ve druhém poločase už dominovali hosté. Zhruba po hodině hry byl blízko vedoucí brance Traoré, ale napálil po rychlém kontru břevno. Ale deset minut před koncem se Brňané přece jen dokázali prosadit. Po faulu Hoška kopali pokutový kop a Jurdík nadvakrát otevřel skóre.

V závěru mohl ještě výhru Brna pojistit Varaďa, ale míč poslal jen do brankové konstrukce. Zbrojovka i přesto uhájila výhru a neinkasovala tak již v pátém utkání v řadě.

Ludevít Grmela (FC Zbrojovka Brno): "Po vyrovnaném prvním poločase jsme převzali iniciativu a byli lepším týmem. Řadu přečíslení jsme nevyřešili ideálně, dvakrát trefili tyč, jednou břevno. Kluci si ale věřili a nepanikařili z toho, že je stav stále nerozhodný. Série bez obdržené branky je pochvalou pro hráče, protože aktivně brání celý tým. I domácí nasadili pět starších hráčů včetně gólmana Slavíka, takže kvalita utkání byla vysoká."