Juniorka zvládla přestřelku v Olomouci a má další výhru

O l o m o u c - Brněnská juniorka sice na hřišti Olomouce neudržela nadějné dvoubrankové vedení, smutnit však nakonec nemusela. Cennou výhru 3:2 trefil ve druhé půli Tomáš Kunc. Zbylé góly obstarali Lutonský a Šumbera.

Utkání bylo od počátku svižné a plné zajímavých momentů. Obranu Olomouce nejprve vylekal Brigantův průnik po deseti minutách hry, za další tři minuty už Zbrojovka udeřila gólově. Milan Lutonský si zpracoval míč a přehodil Blahu - 0:1.

Srovnat mohl v 18. minutě Chorý, Faltův centr umístil těsně nad branku. To Zbrojovka byla efektivní a ve 21. minutě střílel ve skrumáži přesně Šimon Šumbera - 0:2.

Ve zbytku půle byla aktivnější spíše Olomouc, což také přineslo vyrovnání. S Chorého pokusem si Veselý ještě poradil, ve 32. minutě nicméně zahrával David Depetris úspěšně pokutový kop a snížil na 1:2. Čtyři minuty před pauzou se pak o vyrovnání postaral Adam Ševčík.

Po změně stran přišly šance na obou stranách. Nejprve se řítil sám na Veselého Rolinc, hostující gólman dobře přečetl situaci a Rolince donutil ke zbrklé střele nad branku. Vzápětí se na druhé straně probíjel do zakončení Brigant a jeho tvrdá rána skončila těsně vedle.

Zlom přišel v 57. minutě. Exekuce přímého kopu se bravurně ujal Tomáš Kunc, trefil se do šibenice a Brno znovu vedlo.

Šance na navýšení náskoku měl Brigant, nebylo mu ale dnes přáno úspěšné zakončení. Jednu z jeho střel vykopl před brankovou čarou Svozil. Zbrojovka v závěru přestála nebezpečnou šanci Ševčíka a mohla se radovat z cenné výhry 3:2.