V posledním přípravném utkání Zbrojovka podlehla Wroclawi

Brněnská Zbrojovka, za kterou nenastoupila řada opor, v generálce na ligu prohrála na hřišti polského mistra Slasku Wroclaw 1:2. Jediný gól vstřelil z penalty Švancara.

Utkání začalo v husté mlze, která se ale během první půle trochu rozptýlila. O něco lépe se v ní zřejmě orientovali domácí, díky tomu byli v úvodních minutách aktivnější. Zbrojovka si počínala nejistě a nakonec z toho pramenil po faulu Avdiće pokutový kop. Diaz jej proměnil s přehledem a Wroclaw vedla.

To Zbrojovku, která nastoupila bez řady opor, nabudilo a zvýšila obrátky. O první vzruch se postaral Glaser, jeho kroucená střela ale mezi tyče nezamířila. Neujala se ani série rohů, nicméně aktivita Brna své ovoce přinesla.

Wroclaw se poněkud stáhla a nechala soupeře hrát, z čehož po dalším rohovém kopu Zbrojovka těžila – po Susově pokusu se míče ujal Avdić, byl povalen a z nařízené penalty Švancara neomylně srovnal.

Pak následovaly v krátkém sledu šance na obou stranách. Před Markovićem zasáhl na poslední chvíli Kelemen, na druhé straně Doležal skvěle vyrazil ránu osamoceného Diaze.

Brno mělo nadále více ze hry a některé kombinace pohladily duši fotbalového diváka. Zejména Švancarova kličkovaná stála za to, odražený míč nakonec napálil do sítě Marković, ale stál bohužel v ofsajdu a branka neplatila.

Nedáš – dostaneš bohužel opět platilo. Po další minutě se ocitl ve skvělé pozici Sobota a po pravici padajícího Doležala vrátil Slasku vedení. To pochopitelně nabudilo domácí a po zbytek poločasu byli mírně aktivnější.

Druhá půle byla ovlivněna řadou střídání, tempo hry nebylo tak vysoké a přibylo nepřesností. Do hry se dostali všichni hráči i gólmani na obou stranách.

O něco více práce měl ve druhém poločase Radek Petr, řešil ale spíše nepříjemné než nebezpečné situace – centry a dlouhé pasy za obranu. Vždy si ale poradil.

Asi největší šanci měl po rohovém kopu polský reprezentant Kazmierczak, ale hlavou branku minul. Na druhé straně byl hodně aktivní Glaser, jeho centry nicméně nikdo ze spoluhráčů nepřetavil ve střelu – obrana Wroclawi byla ve druhé půli hodně pevná.

Duel se tak za stálého kouskování dohrál již za stavu 2:1. Zbrojovka zejména v první půli nepředvedla špatný výkon, generálka na ligu však nakonec tedy skončila prohrou.