Z řady šancí jen břevno. Zbrojovka se s Maltou loučí remízou

M a l t a - Ve třetím utkání na soustředění vyzvali Zbrojováci místní tým Balzan FC. Pravidelný účastník předkol Evropské ligy se prezentoval pevnou obranou, kterou Zbrojovka v omlazené sestavě přes řadu šancí nedokázala prolomit. Duel tak dospěl k remíze 0:0.

Do posledního utkání na soustředění poslal trenér Machálek i některé hráče, kteří zatím tolik do hry nezasáhli. Komplikovaná situace nastala u gólmanů, Martin Šustr si vykloubil prst a s ohledem na případná rizika startu obou pošramocených brankářů šel mezi tyče trenér Martin Doležal.

Obraz hry od prvních minut odpovídal očekávání. Balzan, který minulý rok uhrál remízu 0:0 s Mladou Boleslaví a posledních šest let hrál předkolo Evropské ligy, útočil spíše sporadicky. Zbrojovka těžko hledala recept na pevnou zeď mužů v černých dresech. Fousek po pěti minutách zpětnou přihrávkou našel Šumberu, který střílel těsně vedle. Následně v dobré pozici jen vyprášil rukavice domácího gólmana.

Maltský celek ovšem také ukázal, že umí zahrozit, a Doležal musel likvidovat šanci Montebella. Po rychlé rozehrávce se do střeleckého postavení probil Šumbera, zkoušel gólmana přehodit, ten ale jeho úmysl přečetl. Když pak po standardce hlavičkoval Dreksa těsně nad břevno, bylo jasné, že v první půli branka nepadne.

Do druhého dějství poslal domácí trenér kompletní novou jedenáctku, zatímco kouč Machálek učinil šest změn, navíc Hladík se Šumberou se stáhli na kraje obrany. Chvilku po rozehrávce mohl skórovat Růsek, pro kterého to byl první zápas v této přípravě, trefil ale jen břevno.

V 55. minutě napřáhl zpoza vápna Krška a Mintoff měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil. Na hřiště poté přišel ještě Jakub Přichystal a pár minut poté mohl rozhodnout, sám před bránou ale přestřelil a následně tvrdou ranou minul také Růsek.

Deset minut před koncem si dvakrát vzal slovo nejmladší muž na hřišti Ševčík. Nejprve po jeho centru pálil Pachlopník, o minutu později po dalším centru nesedla střela Krškovi. Hosté zahrozili jednou, v nadějném přečíslení ale měl poslední slovo opět Doležal.

Zbrojovka tak přes řadu šancí neprolomila obranu Balzanu a s Maltou se rozloučila bezgólovou remízou.

Trenér Machálek po utkání s Balzanem
30.01.2020 | Martin Lísal

M a l t a - Po celé utkání se Brňané snažili rozlousknout pevnou skořápku kolem maltského...