Zbrojovka nezvládla dobře rozehraný zápas s Duklou. Z Julisky se vrací bez bodu

P R A H A - Situace Zbrojovky je i nadále kritická. Na Dukle přitom Brno zahájilo zápas dobře a po půlhodině hry šlo do vedení brankou Škody. Následná pasivita se ale nevyplatila a domácí po chybách v obraně Zbrojovky dokázali skóre otočit. Čtyři kola před koncem soutěže tak Brno zůstává na chvostu tabulky.

Již v úvodní desetiminutovce zápasu o šest bodů byli oba gólmani v permanenci. Halousku mohl v 6. minutě prověřit Schranz, tomu ale střela ideálně nesedla. Na druhé straně zkoušel Radu překvapit z netradiční pozice Škoda a brankář Dukly musel vyrážet míč na roh.

Brno bylo nadále aktivnějším celkem a ve 31. minutě se dočkalo. Ashiru přetáhl z levé strany centr na Acostu, proti jeho střele z voleje ještě Rada dokázal zasáhnout, ovšem pouze za cenu vyražení míče k neobsazenému Michalu ŠKODOVI, který propálil změť těl před sebou a otevřel skóre.

Dukla po inkasované brance přidala a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Podaného centr z levé strany prolétl malým vápnem až k Douděrovi, ten ale před prázdnou bránou selhal a placírkou poslal míč pouze do tyče. Vyrovnání před poločasem však nakonec přišlo. Laciné ztráty míče na vlastní polovině využil Lukáš HOLÍK, na jehož ránu si Halouska sáhl, ale mimo bránu už míč vytěsnit nedokázal.

Poslední šance divácky atraktivní první půle patřila Zbrojovce. Aktivní Ashiru z levé strany hledal přihrávkou do vápna Růska, kterému chyběl krok k tomu, aby jej před brankářem Radou zasunul do brány.

Do druhé půle nastoupil Sedlák místo Poláka, kterého znovu zradilo lýtko. Blízko druhé brance Zbrojovky měl vzápětí také Acosta. Ten po pěkné narážečce s Vraštilem volil technické zakončení, míč z jeho kopačky ale Radovu bránu přeletěl. A tak udeřilo na druhé straně. Podaný dokázal odcentrovat z hranice brankové čáry, Ivan SCHRANZ předskočil obránce Zbrojovky a hlavou propasíroval míč za Halousku.

Rozhozená Zbrojovka pokračovala v nedůrazné hře před vlastní bránou a domácí mohli po odehrané hodině hry své vedení navýšit. Douděrovu ránu zblokoval na roh Kryštůfek, proti Schranzovi musel zasahovat Halouska. Oba hráči Dukly byli i u další šance. Schranzův centr propadl na zadní tyč k Douděrovi, ten však z těžké pozice míč mezi tři tyče vměstnat nedokázal.

Zbrojovka dohrávala zápas v útoku se Škodou, Růskem i střídajícím Bazeljukem, její hru v závěrečných minutách ovšem provázela křeč, a tak si již větší šanci na srovnání skóre vypracovat nedokázala. Brno se z Julisky po prohře 2:1 vrací bez bodu a jeho situace je nadále kritická, když zůstává čtyři kola před koncem soutěže v tabulce poslední.

Pivarník po Dukle: Chyběla nám odvaha. Fanouškům a divákům se musím omluvit
27.04.2018 | Martin Lísal

Pivarník po Dukle: Chyběla nám odvaha. Fanouškům a...

P r a h a - Konec - závěrečný hvizd utnul zápas Zbrojovky na Dukle. Na tabuli svítilo skóre 2:1,...