Zbrojovka otočila utkání s Baníkem a na Maltě znovu postoupila do finále

M a l t a - Fotbalisté Zbrojovky prohrávali po dvanácti minutách s Baníkem 0:2 a v tu chvíli by na jejich opětovný postup do finále Tipsport Malta Cupu vsadil málokdo. Pak ale brankami Přichystala, Fouska a Vintra předvedli dokonalý obrat a v pondělí tak v boji o trofej vyzvou Mladou Boleslav.

Na dobře známý trávník maltského stadionu Ta' Qali začal lépe Baník. V osmé minutě se zhruba na polovině hřiště dostal k míči Jánoš a perfektně provedeným kopem otevřel skóre utkání. Chvilku po rozehrávce mohl s odpovědí přichystat Ondra Pachlopník, po Přichystalově zpětné přihrávce ale pálil z dobré pozice nad bránu.

A další rány na sebe nenechaly dlouho čekat. Z přímého kopu zvýšil i s přispěním teče znovu Jánoš a navíc se ukázalo, že gólman Jirka Floder se při předcházejícím zákroku zranil a nemohl pokračovat ve hře. Jeho místo tak zaujal Martin Šustr, který dostal možnost zachytat si proti svému bývalému klubu.

Zbrojováci neskládali zbraně, ba naopak. Takřka ragbyovým způsobem se Zbrojováci postupně přibližovali k bráně, kde vybojovali standardní situaci. Tu zahrával Ondra Pachlopník, Jakub Přichystal míč jemně tečoval a rázem bylo sníženo. Směr balónu ještě změnil jeden z ostravských hráčů, a aby toho nebylo málo, sáhl si na něj i gólman Budinský - jenže marně.

Zbrojovka měla po zbytek půle více ze hry, na vyrovnání ovšem dosáhla až po změně stran. Pár vteřin po zahájení hry přihrál Přichystal Adamu Fouskovi, ten se příliš nerozmýšlel a vypálil. Míč jemně přizvedl bránící hráč a bylo to 2:2.

Brňané nepolevovali a snažili se neustále zaměstnávat obranu soupeře, s čímž si Baník příliš nevěděl rady. Dobrou možnost na dokonání obratu nevyužil Šimon Šumbera, osm minut před koncem ale rozhodnutí padlo. Vše začal rychlou rozehrávkou gólman Šustr, následně Marek Vintr vybojoval míč proti přesile a předložil jej Sedlákovi. Toho vychytal Budinský, míč se ovšem odrazil znovu k Marku Vintrovi a jeho dorážka byla úspěšná. 3:2!

Hosté se ještě snažili o odpověď, vyprodukovali ale pouze tečovanou střelu, jejímž autorem byl Holzer. Vintr pak mohl druhým zásahem pojistit vedení Zbrojovky, ze všeho byl ale pouze rohový kop. Mrzet to však Brňany nemuselo - potvrdili, že na maltské trávě se jim daří, a postoupili do pondělního finále. V něm bude jejich soupeřem Mladá Boleslav.

Trenér Machálek po výhře s Baníkem
25.01.2020 | Martin Lísal

B r n o – V probíhající zimní přípravě se Brňanům už dvakrát povedlo obrátit nepříznivé skóre 0:2....