Zbrojovka podlehla Dynamu a na výhru v přípravě nadále čeká

KAMENICE NAD LIPOU - Ani na třetí pokus se svěřencům Svatopluka Habance v přípravě nepodařilo zvítězit. Ačkoliv Zbrojovka po prohraném prvním poločase přidala na obrátkách a blízko vyrovnání byl především Marek Vintr, jehož dělovka div že nepřepůlila břevno, z následného brejku opět udeřilo Dynamo a připisuje si tak výhru 2:0.

V základní sestavě i s nově testovaným Pavlem Pilíkem a čerstvou posilou do útoku, Francisem Koném, vyběhli hráči Zbrojovky do svého třetího přípravného zápasu. Kombinace v úvodu utkání lépe vycházela Dynamu, které se díky Mashikemu dostalo po čtvrthodině také do první šance.

Jihočeši v úvodní aktivitě pokračovali a odměněni mohli být v 17. minutě, kdy Čavošova hlavička skončila až na Halouskově tyči. Ani to však nebylo pro Zbrojovku dostatečným varováním a ve 23. minutě již Wermke pěknou ranou po přihrávce Kaduly poprvé Halousku překonal.

Poté si vytvářela šance spíše Zbrojovka. Po spolupráci bratrů Pilíků zakončoval z dobré pozice Kratochvíl, bohužel jen nad. Další centr Pavla Pilíka těsně nedoskočil Lutonský, chvilku poté pálil Koné v pádu nad bránu. Střelecký pokus staršího z bratrů Pilíků v závěru půle lapil Křížek.

Po poločasovém prostřídání se kvalita hry v podání Brna zvedla. Deset minut po půli trefil střídající Marek Vintr břevno, následně pak stejný hráč po Lutonského centru v jasné příležitosti těsně minul.

A tak udeřilo znovu Dynamo. Řehoř se tváří v tvář přesile brněnských hráčů odhodlal ke střele a Halouska musel lovit míč ze sítě podruhé. V závěrečných minutách tempo zápasu opadlo a Brno se tak alespoň snížení nedočkalo. České Budějovice opět potvrdily, že v přípravě na Zbrojovku umí a stejně jako v letech 2014 a 2015 ji v Kamenici nad Lipou porážejí, tentokrát poměrem 2:0.

Chyběla nám dynamika a aktivita, zlobilo po utkání s Budějovicemi Habance
08.07.2017 | Martin Lísal

Chyběla nám dynamika a aktivita, zlobilo po utkání s...

K a m e n i c e – Fotbalový areál Vlasty Buriana v Kamenici nad Lipou má snad jedinou vadu – na...
V sobotu nás čeká třetí přípravný duel, soupeřem jsou České Budějovice
07.07.2017 | Martin Lísal

V sobotu nás čeká třetí přípravný duel, soupeřem jsou...

B r n o - Na fotbalisty Zbrojovky čeká třetí letošní přípravné utkání. V sobotu 8. července se od...