Zbrojovka postupuje v MOL Cupu dál, výhru ve Žďáru trefili Jambor s Růskem

Ž ď á r - V rámci 1. kola MOL Cupu hostil domácí Žďár Zbrojovku Brno. Papírový favorit měl po většinu utkání hru pevně pod kontrolou a díky brankám mladíků Jambora a Růska postupuje po výhře 2:0 do druhého kola soutěže.

Do zápasu naskočila výrazně obměněná startovní jedenáctka. Letos poprvé se v soutěžním utkání postavil mezi tyče Halouska, po zranění se vrátil Peter Štěpanovský a do hry se dostali Gomes, Jambor, Krejčí či Zikl. Kapitánskou pásku pak navlékl zkušený Eismann.

Zbrojovka potvrzovala papírové předpoklady od prvních minut a oproti domácím byla jasně aktivnější. Do úvodní šance se dostal Štěpanovský, který nejprve nedokázal trefit míč od Jambora a o pár chvil později sám ze slušné pozice minul domácí branku. Právě Daniel Jambor byl v úvodu utkání aktivní a připravil svým spoluhráčům slibné pozice, případně po individuální akci pálil těsně vedle.

Jambor byl i u největší šance první půle, po kombinaci se Ziklem se dostal do vápna a jeho pokus s vypětím všech sil likvidoval Konrád. Tomu hodně zatopil také Sedlák, konkrétně jeho tečovaný pokus zpoza vápna. Konrád ale stihl zareagovat a míč vyrazil na roh.

Do druhé půle vstoupila Zbrojovka aktivně a vytvořila si místy až drtivý tlak, který se dlouho nedařilo využít. Bezbrankové skóre trvalo do 62. minuty, kdy se po rychlé akci a dobré Křížově přihrávce dostal míč k Danu Jamborovi, jenž jej poslal neomylně k tyči žďárské branky a Flinta šla do vedení - 0:1! Navýšit náskok mohl Antonín Růsek, ale jeho záměr mu zkazil dobrým zákrokem brankář Konrád. Vzápětí pálil ze střední vzdálenosti šikovně Kříž a Konrád musel tasit další zákrok.

V závěru utkání se domácí fotbalisté osmělili a začali se tlačit k brance Zbrojovky. Většina jejich šancí však Halouskovu klec neohrozila. Tři minuty před koncem dal navíc výsledku konečnou podobu Antonín Růsek, který využil individuální akce Bartolomea a překonal Konráda podruhé. Zbrojovka tak po výhře 2:0 na hřišti divizního Žďáru postupuje do dalšího kola MOL Cupu, v němž čekají Rosice. Hrací termín upřesníme v nejbližších dnech.