Zbrojovka ve vyrovnaném zápase porazila Slovan díky pohledným brankám

Zastávka u Brna - Zbrojovka ve svém druhém přípravném utkání na novou sezónu dokázala zvítězit, když porazila bratislavský Slovan 2:1. Úvod utkání patřil hostům, Brňané se však z jejich tlaku vymanili vstřelenou brankou a nakonec sehráli se soupeřem vyrovnanou partii. Fotbalisté Zbrojovky dnes také vsítili dva krásné góly. To hosté se prosadili pouze z penalty, když z vícero příležitostí nedokázali trefit branku.

Výkop obstarali hráči Slovanu, ale první střelu si po rohovém kopu připsal brněnský Pavlík. Jeho přízemní rána z první po přiťuknutí hlavičkou však brankáře Šullu mohla nechat chladným, jelikož směřovala do zámezí. Branku pak ze střední vzdálenosti jako první ohrozili hosté. Melichárek byl ale odbře postaven a nepříliš prudký míč z 6. minuty pohodlně lapil.

Hosté z hlavního města Slovenska v úvodu zápasu působili mírně aktivnějším dojmem a snažili se dostat kupředu za pomoci série nahrávek či naopak překvapivých centrů. Přímé zteči Melichárkovy pevnosti však bránil pozorný červený val a tak se ke střele dostal až po dobrých dvaceti minutách hry Holman, jenž navíc z voleje pálil vysoko nad brankovou konstrukci.

O poznání lepší pozici si tři minuty na to vypracoval jeho spoluhráč Schet. Útočník Slovanu převzal průnikovou přihrávku, pláchl obraně a z úhlu pádil sám na Melichárka. Tváří v tvář brněnskému kapitánovi však selhal a poslal míč vedle vzdálenější tyče. V té chvíli hráči v modrém utáhli šrouby a jejich tlak zesílil.

Radovat se ale nakonec mohli domácí. V osmadvacáté minutě potáhl Ondřej Sukup míč po levé straně a z hloubi pole vyslal načechraný centr na Michala Škodu, který číhal na vzdálenější tyči. Urostlý forvard vyskočil výše než jeho hlídač a hlavou poslal prudký míč zcela mimo dosah hostujícího gólmana.

Chvíli na to přišla další rána pro dosud suverénní Slovan. Nesportovně se zachoval Ibrahim Rabiu a za své chování jej rozhodčí poslal do sprch. V Zastávce u Brna se však dnes hrál pouze přípravný zápas a hosté ze Slovenska tak v deseti borcích dohrávat nemuseli, jelikož nigerijského záložníka nahradil střídající van Haaren.

Zbrojovce každopádně vstřelená branka dolila fotbalovou krev do žil. Po nepřesné přihrávce hostů se ke střele protlačil Ladislav Krejčí. V tomto případě však Šulla mohl zůstat klidný, jelikož talentovanému záložníkovi rána nesedla. Brňané se začali drát více dopředu, druhé branky se nicméně diváci v první půli již nedočkali, třebaže z dobré příležitosti po rohovém kopu hlavičkoval Vraštil.

Do druhého dějství vyslali trenéři kompletně protočené sestavy a hned ve 46. se do zajímavé pozice po standardní situaci dostali světle modří. Hološkovi však hlavička příliš nesedla a brankáře Halousku tak ihned po příchodu na hřiště nečekalo nepříjemné překvapení.

V 53. minutě však Kryštůfek v šestnáctce zavadil o Hološka a rozhodčí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Aleksandar Cavrič a ranou doprostřed brány srovnal stav utkání. V obrovské příležitosti se hosté ocitli chvíli na to. Dorážce do uvolněné svatyně po vyběhnutém Halouskovi však na poslední chvíli zabránil obětavý zákrok brněnských obránců.

Druhý poločas nabídl odvážný fotbal v podání obou týmů a více otevřenou hru s akcemi na obou stranách. Brňané měli převahu zejména v hlavičkových soubojích. Po dalším z centrů se dokázal prosadit Růsek, ani on však mezi tři tyče míč nenasměroval.

Velkou šanci strhnout vedení zpět na svou stranu měla Zbrojovka dvacet minut před koncem. Ashiru převzal na hranici šestnácky dobrý míč, prosmýkl se kolem obrany a vypálil. Brankář Slovanu míč sice vyrazil, ale ten se po zpětné přihrávce dostal jen ke zcela volnému Jamborovi. Mladý středopolař vyslal ze své nohy učiněnou raketu, ta však místo do sítě doletěla až za bránu.

Potrestat toto zaváhání mohl vzápětí na opačné straně Cmiljanič. Ten se odhodlal vypálit již zpoza vápna a chybělo pár centimetrů, aby Slovan utkání otočil. Projektil z jeho kopačky totiž orazítkoval tyč.

Kontrovat chtěl na druhé straně Pilík. Jeho střela však skončila jen v rukavicích brankáře Greifa. V 73. minutě se ovšem Brňané mohli dnes podruhé radovat. Dan Jambor si naběhl do vápna, převzal přihrávku od Marka Vintra, šikovně se s míčem otočil a bleskovou střelou nedal brankáři hostů žádnou šanci zasáhnout. Osmnáctiletý hráč tak rázem všem přítomným ukázal, že góly střílet umí, a to přímo nádherné.

Jihomoravané byli při chuti a dál se tlačili do zakončení. Jamborovi chtěl zjevně konrukovat Ondřej Vintr, který se položil do povedených nůžek, ale mezi tři tyče se netrefil. Chvíli na to dostali míč do branky i Slováci, gól však nebyl uznán pro ofsajd a další pokusy hráčů v modrém provázel jejich celozápasový neduh - neschopnost přesně zamířit.

A když už se to povedlo van Haarenovi po přímém kopu pár minut před koncem, vytěsnil jeho pokus na roh skvělý Halouska. Stav utkání se tak dnes již neměnil. Zbrojovka ve svém druhém přípravném utkání dokázala zvítězit a zejména v druhém poločase předvést kvalitní výkon.

Pivarník po Slovanu: Na hráčích z dorostu je znát, že mají dobré návyky
21.06.2018 | Martin Lísal

Pivarník po Slovanu: Na hráčích z dorostu je znát, že...

B r n o - Po bezgólové remíze s Trnavou se Zbrojováci v přípravě dočkali gólů i výhry. V Zastávce u...
ŽIVĚ: Zbrojovka vyzve Slovan, sledujte utkání na Zbrojovka TV!