Nadační fond Mladý Zbrojovák začíná pomáhat sportovní mládeži

V dnešní hektické době se často zapomíná na sportující mládež, která vyrůstá v sociálně znevýhodněném prostředí a prakticky denně se potýká s tíživou životní situací. FC Zbrojovka Brno se rozhodla přijít s koncepčním dlouhodobým řešením v podobě Nadačního fondu Mladý Zbrojovák. Jedním ze stěžejních účelů nového fondu bude v rámci podpory rozvoje mládežnických kategorií právě konkrétní pomoc mladým sportovcům, kteří to mají v životě složitější. Autoři myšlenky tohoto projektu se svým jménem postavili přímo do vedení a řízení fondu, od čehož si slibují efektivní implementaci konkrétních návrhů na řešení rostoucích nároků v prostředí sportovní mládeže. Zcela zásadní zůstává potřeba moderního tréninkového zázemí, kvalitního trenérského obsazení, adekvátní regenerační péče, psychologického servisu a dalších důležitých aspektů úzce spojených se správným vývojem naší mládeže. Právě v této oblasti chce být NF Mladý Zbrojovák aktivní a užitečný.

Případné otázky k fungování NF můžete směřovat na p. Rampulu na čísle 605 748 177.

Založen: 2020

Zřizovatel: Michal Havlík

Správní rada:Michal Havlík (předseda), Pavel Binder, David Rampula

Dozorčí rada:Tomáš Abrahám, Aleš Albrecht, Tomáš Frgal, Tomáš Kolouch, Milan Konečný,

Radek Zlatkovský

Děkujeme partnerům - podporovatelům

AZ-závlahy

R Care Agency s.r.o.

HT Steel a.s.

BMKR Health s.r.o.

VIVAS CZ s.r.o.

APM Construction s.r.o.

Outletic s.r.o.

Iveta Friedbergová, Aleš Kraus

HICON spol. s.r.o.

Fyzioterapie Jánskás.r.o.

LESENSKY.CZs.r.o.

Frgal Catering s.r.o.


Aktivity NF pro 1. polovinu roku 2021


Pro dorostence bezplatná vyšetření


Nadační fond Zbrojovák uhradí v rámci letošní akce dorosteneckým kategoriím U19, U18, U17, U16 jednorázová preventivní vyšetření v hodnotě 158.400 Kč (88 hráčů x 1.800 Kč). Jedná se diagnostiku kolenního kloubu a výskokovou ergonomii, tedy procedury, které umožňují získat velmi podrobné informace o zdravotním stavu. Kombinací potřebných vyšetřovacích postupů mladí hráči získají dostatek podkladů pro stanovení případné diagnózy.
Diagnostika svalové síly kolenního kloubu je zaměřená na svaly přední a zadní strany stehna. Jejím cílem bude definování rozdílů (svalových dysbalancí) se snahou eliminovat vznik zranění dolních končetin způsobených specifickou fotbalovou zátěží. V průběhu testu bude hráč vsedě předkopávat a zakopávat proti odporu specifického diagnostického přístroje. Tato metoda je hojně využívána u elitních zahraničních fotbalových klubů. Přítomnost svalových dysbalancí totiž zvyšuje riziko poranění předního zkříženého vazu kolene až o 40%.
Výskoková ergometrie je zaměřena na monitorování rozvoje síly s cílem definovat jednak rozdíly mezi dolními končetinami a také diagnostikovat odrazovou a následně brzdnou dopadovou sílu. Hráč provede několik výskoků na silových deskách měřících tento projev síly. Výsledky testu napomohou trenérům definovat možnosti rozvoje síly dolních končetin ve vztahu ke zvýšení herního výkonu.

Pro žáky příspěvek na soustředění, nejmenším balóny


Pro žákovské kategorie vyčlení Nadační fond Zbrojovák příspěvek ve výši 90.000 Kč na soustředění v obci Hrotovice. Mladým hráčům bude k dispozici kvalitní zázemí včetně regenerace. Součástí areálu je rozsáhlé zázemí pro sportovní aktivity - krytý plavecký bazén, sportovní hala s tenisovými kurty, sauna, whirlpool, squash, bowling, fitness centrum, spinning, kulečníková herna, půjčovna horských kol.
K příspěvku na pobyt se Nadační fond mladý Zbrojovák rozhodl věnovat také 80 balónů v hodnotě 40.000 Kč kategorii přípravek.


Dar Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně


Předali jsme vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně hmotné dárky ke zpříjemnění pracovního prostředí zdravotnického personálu na dětském oddělení a JIP (v hodnotě cca 20 tis. Kč).


Projekt podpory fotbalového klubu 1.FC TULIA ( Tanzánie )


Rozjiždíme projekt , který má za cíl podporu fotbalového klubu 1.FC TULIA v Tanzánii. Klub se stará o stovky dětí různého věku , které bohužel nemají ani to základní fotbalové vybavení.
Na celý klub připadne několik stovek párů kopaček.
Proto jsme ve spolupráci s kluby Svratka Brno, Bohunice, Líšeň , Kuřim zahájili sbírku použité fotbalové obuvi, která bude na konci června odeslána do Tanzánie a předána dětem.


Děkovný list

Klinika plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Pekařská 53, 656 91 BRNO

Srdečně děkuje panu David Rampulovi, místopředsedovi správní rady nadačního fondu MLADÝ ZBROJOVÁK za velkorysý dar ve formě přístrojů a zařízení určených pro vybavení provozního zázemí JIP, dětského oddělení a operačních sálů kliniky.

Velmi si vážíme Vaší pomoci

dekovny_list

Vedení kliniky KPECH FN u sv. Anny v Brně


predavani_micu

poslední novinky

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...