sobota 5.5.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Jablonec
27.kolo

neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5., 16:00

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Jablonský před Zlínem: Nic jiného než výhra se nesmí stát

Jablonský před Zlínem: Nic jiného než výhra se nesmí stát

B r n o - Zbrojovka odehrála na jaře zatím deset ligových zápasů, ani minutu v nich nechyběla jedna ze zimních posil - Tomáš Jablonský. Levý bek Zbrojovky se nyní s týmem chystá na důležitý mač se Zlínem. Ten má výkop v neděli v 17 hodin.

6.5.2017 | Martin Lísal

 

Po čtvrtečním tréninku předstoupil na předzápasovém setkání před novináře, se kterými hovořil i před Jabloncem. "Pověrčivý nejsem, ale jestli by to mělo mít posloupnost, byl bych rád," usmál se v narážce na to, zda jeho rozhovory nosí týmu štěstí.

Pak už zvážněl, protože řeč přišla na zmíněný důležitý souboj se Zlínem. "Máme před sebou silného soupeře, ale v kabině cítím vítěznou atmosféru. Za každou cenu musíme vyhrát, v což všichni věříme. Jde o to mít hlavu nastavenou tak, že chceme vyhrát, nic jiného se nesmí stát," vykládal.

Duel se Zlínem je možno považovat za derby, v kabině to ovšem nijak nerezonuje. "Takhle to nevnímáme a spíš se soustředíme na to, že se jaro chýlí ke konci a body jsou důležité. Los je takový, jaký je, čeká nás bojovný soupeř, s tím do toho musíme jít. Ne si jen zahrát, jde o hodně."

Na nepovedený zápas v Jihlavě už Tomáš nemyslí. "To musíte hodit za hlavu, nemá cenu piplat se v minulosti, protože s tím nic neuděláte a v krátké přípravě na další zápas vám to moc nepomůže. Maximálně se můžeme ponaučit z inkasovaných gólů a pokusit se zase udržet nulu. Důležité je to, co je před námi, na to se musíme soustředit," naznačil, že soustředěnost týmu směrem ke Zlínu je maximální.

V úvodu podzimu udrželi Brňané kýženou nulu hned pětkrát v řadě, v posledních čtyřech zápasech se jim to ale podařilo jen jednou. I takhle proměnlivý může být ligový fotbal. "V tomhle případě asi odpovím stejně. Hraju v obraně, kolem těch situací se ochomýtám a těžko můžu počítat s tím, že v celé sezoně neinkasujeme ani jednou. Je nutné se z toho poučit, aby se v dalších zápasech chyby neopakovaly."

Tréninkový program byl i díky faktu, že v Jihlavě Zbrojovka hrála v pátek, poměrně pestrý. "Trénovali jsme všechno, na každého soupeře se to trochu liší, podle potřeby. Je to variabilní. Když vás fotbal baví, je zábavné všechno a těšíte se na jakýkoliv trénink, i třeba na pilování obranných standardek. Jaké si to uděláme, takové to máme," pousmál se Jablonský po otázce, zda některý druh tréninků není stereotypní.

Poslední dotaz směřoval k tomu, zda devětadvacetiletý zadák počítá body, které stačí k záchraně. "Moje zkušenosti říkají, že je lepší nekoukat na ostatní a soustředit se raději jen na sebe. Neovlivníte to, jak bude hrát tenhle tým s tamtím, ovlivníte jen sebe a svoje body. To je nejdůležitější. Podívám se, jak ostatní zápasy dopadly, jsem rád, když ztratil tým, který je pod námi - ale to je všechno," uzavřel Jablonský.

 

Aktuality

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz