sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Lukáš Vraštil: Hned první míč mi uletěl za čáru, ale pak to snad bylo dobré

Lukáš Vraštil: Hned první míč mi uletěl za čáru, ale pak to snad bylo dobré

B r n o - Lukáš Vraštil naskočil během jarní části zatím do čtyř utkání. Ve třech z nich udržela Zbrojovka čisté konto, v tom posledním proti Zlínu se Lukáš navíc blýskl gólovou přihrávkou.

10.5.2017 | Martin Lísal

 

Na sklonku první půle se vyšponoval do vzduchu, vyhrál hlavičkový souboj a vybídl Kubu Řezníčka ke skórování. "V tomto utkání jsme zjednodušili hru, sázeli jsme na balony za obranu a bojovnost. Věděli jsme, že krása nám tentokrát nepomůže, neboť Zlín hraje taky hodně bojovný fotbal. Nakonec nám to vyšlo, výsledek se podařil a můžeme si trochu oddechnout," popisoval Vraštil po utkání.

V něm nastoupil na nezvyklé pozici levého beka. "Nějaké náznaky jsem měl už den před zápasem, snažil jsem se na to trochu připravit. Definitivně jsem se to dozvěděl hodinu a půl před utkáním. Byl jsem hozený do vody a musel plavat, nějak jsem to snad zvládnul. Po prvním míči mi ale blesklo hlavou - ajé, to bude blbý. Uletěl mi za čáru," smál se Lukáš. "Nakonec jsem to ale snad docela zvládnul. Co jsem měl trefit, to jsem trefil, snažil jsem se to obíhat," pokračoval zadák, který jakožto pravák zaskočil za nemocného Jablonského.

Pro kouče Habance tak Lukáš aktuálně představuje variantu na všechny posty v defenzivě - ze čtyř startů na jaře totiž jeden odehrál jako stoper (v Hradci střídal Pavlíka), dva na pravé straně a jeden na levé. "Snažím se přizpůsobit tomu, co je potřeba. Hlavní je, že zápas dopadl dobře pro tým. Je to úleva, i když stoprocentně zachránění ještě nejsme. Sezona pro nás nekončí, v Příbrami chceme bodovat a zachránit se tak definitivně. A když se nám to povede, budeme myslet na to, abychom se posunuli zase o něco výš," vyhlíží Vraštil poslední tři duely.

V utkání se Zlínem se Lukáš nachomýtl k poměrně nezvyklému momentu. Po jeho souboji s Vukadinovićem rozhodčí nařídil pokutový kop, verdikt ovšem posléze změnil na přímý kop. "Vůbec jsem nevěděl, co se děje, byl jsem hodně překvapený. Podle mého to nebyl ani faul," vykládal a jeho slova s jednodenním odstupem potvrdila i komise. "Něco takového jsem na hřišti ještě nezažil. Rozhodčí se pak nějak nemohli dohodnout, nikdo přesně nevěděl, proč to bylo. Naštěstí to dopadlo dobře a nakonec to vyndali ven," popisoval inkriminovaný okamžik třiadvacetiletý zadák.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz