Poslední rozloučení s panem Jaroslavem Sommernitzem

Poslední rozloučení s panem Jaroslavem Sommernitzem

B r n o - Jak jsme již informovali, ve čtvrtek 5. dubna navždy opustil zbrojováckou rodinu pan Jaroslav Sommernitz, jedna z trenérských legend klubu. Poslední rozloučení s panem Sommernitzem proběhne ve čtvrtek 12. dubna ve 13:15 v obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1).

Pan Jaroslav Sommernitz zemřel náhle ve věku nedožitých 64 let. Nejen v brněnském klubu zanechal nesmazatelnou stopu - jako zakladatel sportovních tříd na ZŠ Janouškova měl přímý vliv na výchovu brněnských fotbalových talentů. Kromě toho trénoval i reprezentační výběry a zastával řadu pozic v mládežnických komisích na úrovni města a kraje. Paralelně s tím se věnoval pedagogické činnosti.

Fotbalu se věnoval do posledních chvil - působil jako funkcionář v bystrckém klubu. Za svou celoživotní činnost na poli mládežnické kopané byl v roce 2014 dekorován Cenou Dr. Václava Jíry za přínos v rozvoji tuzemské kopané.

Jeho památku uctili hráči a diváci minutou ticha před začátkem sobotního utkání Zbrojovky s pražskou Slavií.

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno upřímně vyjadřuje všem pozůstalým hlubokou soustrast.

Odpočívejte v pokoji, pane trenére!

další články

Do Zbrojovky Brno přichází z Jablonce útočník Oliver Velich
19.06.2025 | Redakce

Do Zbrojovky Brno přichází z Jablonce útočník Oliver...

Zbrojovka hlásí další posilu z prvoligového týmu. V úvodním týdnu předsezónní přípravy se k týmu...
Zbrojovka nepřestává posilovat, další akvizicí se stalo křídlo Jakub Selnar
18.06.2025 | Redakce

Zbrojovka nepřestává posilovat, další akvizicí se...

Ani se začátkem předsezónní přípravy Zbrojovka nepolevuje ve své aktivitě na přestupovém trhu....
Zbrojovka vítá stopera Filipa Vedrala, zkušený obránce přichází z Vyškova
18.06.2025 | Redakce

Zbrojovka vítá stopera Filipa Vedrala, zkušený obránce...

Posilování kádru stále nekončí! Dalším nováčkem v dresu Zbrojovky Brno se stal stoper Filip Vedral,...