sobota 5.5.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Jablonec
27.kolo

neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5., 16:00

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Reprezentační pauza je pryč, Zbrojovka míří do Boleslavi

Reprezentační pauza je pryč, Zbrojovka míří do Boleslavi

B r n o - Reprezentační přestávka je u konce, už zítra se znovu rozhoří ligové boje. Zbrojovka se v rámci 6. kola vypraví do Mladé Boleslavi, kde se představí v neděli 10. září v 15 hodin.

8.9.2017 | Martin Lísal

 

S ohledem na poměrně brzký čas výkopu zamíří zbrojovácká výprava do dějiště utkání již v sobotu. A co nás očekává? Naším soupeřem bude tým Mladé Boleslavi, který se v posledních letech pravidelně představuje v evropských pohárech a patří ke štikám soutěže.

Před sezonou by proto asi málokdo tipoval, že se ambiciózní středočeský celek ubytuje na posledním patře ligové tabulky. Mladá Boleslav má na kontě jediný bod za remízu v Karviné. Přesto (nebo právě proto) je jasné, že na Zbrojovku čeká nesmírně náročný duel, což si uvědomují i trenéři.

"Nepřísluší nám hodnotit, proč se jim vstup do sezony nevydařil. Zápasy Boleslavi jsme ale viděli a síla soupeře především směrem dopředu a ve standardních situacích je obrovská. Je to jen otázka času, kdy se ten mančaft chytne. Ještě nevyhráli, je to pro ně klíčový zápas a je tím pádem jasné, že nás čeká hodně těžká zkouška," má jasno jeden z dvojice trenérů Brna Lukáš Přerost.

Absence? Máme dost hráčů, abychom si s tím poradili

Stejně tak je při pohledu na tabulku zjevné, že ani situace Zbrojovky není komfortní. Brňané mají čtyři body a jsou čtrnáctí. "Nálada v týmu šla po výhře nad Spartou nahoru, ale jsme si vědomi, v jaké jsme situaci. Každý zápas je pro nás důležitý a musíme být nachystaní na 150 procent, abychom jej zvládli. Potřebujeme se dostat do jiné pozice," pokračuje Přerost.

Trenérský tým měl tentokrát k dispozici dva týdny na přípravu, byť část hráčů odvály reprezentační povinnosti. "Snažili jsme se navázat a pokračovat v tom, jaká byla příprava na Spartu. To znamená udržet mužstvo v tempu, důrazné, disciplinované a organizované," řekl Přerost. "V prvním týdnu byly tréninky náročné a bylo jich víc, doplnili nás hráči z juniorky," doplnil jej kolega Dostálek.

Stínem uplynulého období je zranění Jakuba Šurala. K dispozici není také vykartovaný Vraštil, Tomáš Jablonský trénuje zatím individuálně, část pátečního tréninku už absolvoval s týmem. "Není to ale nějaký zvláštní oříšek, máme dost hráčů na to, abychom si s tím poradili," věří Dostálek.

Zbrojovce se v uplynulých letech v Boleslavi příliš nedařilo, částečně to ale zlomila v minulé sezoně. Divácky atraktivní duel skončil divokou remízou 3:3, kterou zajistil v nastavení Michal Škoda.

 

Aktuality

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz