sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Sedlák před Karvinou: Jsem rád, že mi trenéři dávají šanci

Sedlák před Karvinou: Jsem rád, že mi trenéři dávají šanci

B r n o - V loňské sezoně se Jan Sedlák pozvolna zabydlel v sestavě Zbrojovky, odehrál rovnou dvacítku ligových zápasů. V té letošní zprvu nenaskakoval, premiéry se dočkal až proti Spartě a od té doby nechyběl ani minutu. Nyní jej čeká pikantní zápas na dobře známém karvinském trávníku.

23.9.2017 | Martin Lísal

 

V předminulé sezoně totiž brzy třiadvacetiletý záložník ve Slezsku hostoval. "Ten rok mi hodně pomohl a mám v Karviné pořád hodně známých. Na ten zápas se určitě těším, bude to pro mě takové zpestření," říká před nedělním duelem.

Na žádné větší hecovačky se ale nechystá. "Maximálně po zápase. Před ním se každý soustředí spíš na sebe, zvlášť v téhle situaci. Karviná je na tom bodově stejně, má jen lepší skóre, takže srandiček moc být nemůže. Ani jsme zatím s Jovim neřešili nějaké prémie. Soustředíme se na to, abychom zápas zvládli a uspěli. A pokud to vyjde, můžeme případně něco realizovat," zmínil Sedlák spoluhráče Jovanoviće, který v Karviné také působil.

Sám Sedlák v úvodu sezony nenastupoval, na hřiště se dostal až po změně na trenérském postu, kdy se Zbrojovka vrátila k rozestavení se dvěma defenzivními záložníky. "Trenéři mi dávají šanci, za což jsem rád a snažím se odvděčit maximálním výkonem. Doufám, že to bude pokračovat a nasbíráme nějaké body. Jednou se vyhraje a bude to zase jiné. Z těch odehraných zápasů samozřejmě nejvýš řadím Spartu, vyhráli jsme, nedostali gól, i týmově to bylo dobré. Na to musíme navázat, není to jen o mluvení, ale hlavně o tom, co předvedeme na hřišti," říká muž, který má prozatím na kontě se vším všudy čtyřiadvacet ligových startů.

Všechny letošní odehrál po boku zkušeného Jana Poláka. "Všichni víme, kde Honza hrával a co má za sebou, člověka posouvá každý trénink s ním. Role máme rozdělené tak, že já spíš doskakuju hráče, dá se říct, že jsem zloděj míčů. Poly je víc od tvoření, já to spíš oběhám," vysvětluje Sedlák, který ovšem také umí překvapit soupeře povedenou nahrávkou nebo střelou. "Vždycky - i na tréninku - si říkám, že musím zkusit vystřelit, ale záleží vždy na konkrétní situaci, zda to vyjde."

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz