sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

Střelec Lutonský: Pohled na tabulku je lepší. Škoda jen, že jsme zase tak rychle inkasovali

Střelec Lutonský: Pohled na tabulku je lepší. Škoda jen, že jsme zase tak rychle inkasovali

P ř í b r a m - Takové brněnské déjà vu. Hrajeme venku, Milan Lutonský skóruje, soupeř ovšem záhy srovná a je z toho remíza. Po Ďolíčku se tento scénář opakoval i v příbramské Energon Aréně, kde si Lutonský gólem vysloužil ocenění pro Hráče utkání.

1.11.2015 | Martin Lísal

 

A znovu také potvrdil, že když se trefí, jsou z toho většinou body. První ligový gól znamenal remízu v Ostravě, druhý výhru s Příbramí (vše na podzim 2012), čtvrtý bod na Bohemce a pátý přinesl remízu včera. Jen doma s Plzní to minulý rok nevyšlo.

Stává se z Milana střelec? "Už po Bohemce jsem říkal, že bych si přál, kdyby mi tam ještě něco padlo. Tentokrát se mi povedlo paradoxně skórovat z kraje obrany, když Miro Keresteš vypadl ze sestavy. Jsem rád, že se mi povedlo dostat se do zakončení a pomoci k bodu, ale je škoda, že jsme zase tak rychle inkasovali. Možná ještě rychleji, než posledně. Nicméně bod je bod, na hřišti soupeře má svou cenu," naznačil Lutonský, že systém výhra doma - remíza venku se mu celkem zamlouvá.

Navíc bodovat v Příbrami se Brňaném dlouho nepovedlo. "Před utkáním jsem si toho byl vědom, že jsme tu několikrát vyšli naprázdno. Minule jsme prohráli 2:3, když rozhodující gól padl pár minut před koncem. I proto jsem rád, že se tentokrát povedlo zápas ubojovat až do konce a alespoň ten bod máme," pokračoval Milan.

Gólovou oslavu jsme domluvili už před Plzní

Stěžejní brněnský moment se urodil velmi rychle. Dlouhý Melichárkův výkop, Vávrův sprint a důraz a Lutonského střela. "Dušan vykopl míč dobře, viděl jsem, že by ho Standa Vávra mohl mít, a snažil jsem se dosprintovat do vápna. Zabrzdil jsem, odskočil tím od soupeře a Standa mě naštěstí dobře viděl. Trefil jsem to trochu se štěstím přes holeň, míč jsem pak viděl až v síti a běžel se radovat," popisuje Lutonský momenty, které předcházely gólu.

Zhruba padesátka brněnských fanoušků si pak přímo pod svým sektorem mohla vychutnat netradiční oslavu - Lutonský, Vávra, Škoda a Brigant začali klikovat, posléze se seběhli i ostatní spoluhráči. "Už před Plzní jsme se tak domluvili s naší skupinkou z baga, že pokud někdo dá gól, oslavíme to tímhle způsobem. Radek Buchta, Laci, Honza Malík, přidal se k nám i Standa Vávra. Nakonec ale gól padl po brejku, takže většina byla padesát metrů od nás," smál se po utkání Lutonský.

"Vyšlo to tak, že gól padl pod našimi fanoušky, což je vždycky lepší. Jsme rádi, že dojeli, Příbram není nijak blízko a není to ani tak atraktivní výjezd, jako na Spartu nebo do Plzně. Fandili, byli slyšet, to nás těší a děkujeme za to," pochválil opět podporu výjezdníků.

Pohled na tabulku je lepší. Je pěkné, když je Brno vpředu

Zbrojovka je díky remíze až do neděle pátá, pak ji přeskočí někdo z dvojice Slavia - Teplice. "Body jsou fajn, výhru s Plzní asi čekal málokdo, i body ze hřišť soupeřů jsou dobré. Mohly být i tři, vedli jsme, ale průběh obou zápasů byl zase takový, že góly mohly padnout na obou stranách. V Příbrami trefil Brigi tyčku, Staňa Vávra se obtočil kolem protihráče a střílel těsně vedle. Remízy byly asi spravedlivé. Tři zápasy jsme neprohráli a pokusíme se to potvrdit s Libercem. Pohled na tabulku je takhle samozřejmě lepší, je pěkné, když je Brno vpředu," komentuje Lutonský situaci v tabulce.

Liberec je aktuálně před Brnem a zápas s ním bývá tradičně jedním z taháků. "Hrají Evropskou ligu, v tabulce jsou nahoře. Věřím, že to bude atraktivní a pro diváky zajímavý zápas. Navíc tam hrají kluci, kteří prošli Brnem, bývalí spoluhráči a kamarádi," zmínil Luty Josefa Šurala, Rabušice, Hladkého či Sýkoru. "Vím, že fanouškům termíny posledních podzimních zápasů moc nenahrávají, bývá už chladněji, ale na Plzeň jich došlo hodně a snad nelitovali. Věřím, že naše poslední výsledky je nalákají i na Liberec," zadoufal Lutonský.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz