sobota 5.5.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Jablonec
27.kolo

neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5., 16:00

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

U19: Ohlédnutí za uplynulou sezonou

U19: Ohlédnutí za uplynulou sezonou

B r n o - Starší dorostenci Zbrojovky mají za sebou poměrně dramatickou sezonu, v nezvykle vyrovnané tabulce nakonec obsadili devátou pozici. Celý ročník jsme hodnotili s trenérem Pavlem Šustrem.

27.6.2017 | Martin Lísal

 

O vyrovnanosti ligy nejlépe svědčí fakt, že devátou Zbrojovku dělí od patnáctých (a baráž hrajících) Teplic jen tři body. "Ve vyrovnané tabulce znamenaly dva, tři zápasy obrovský posun. Nám se nepovedlo řadu zápasů dotáhnout k výhře, brali jsme jen bod a to nás trochu brzdilo. Ale pokud sezonu hodnotím jako celek, vidím, že jsme se po celou dobu snažili hrát v duchu naší koncepce tak, jak se jej učíme. Tedy kombinačně, po zemi, být silní na míči. 99 procent týmů hraje v dorostenecké lize zezadu a na výsledek. Je pravda, že adaptace na to nám trvala trochu déle," shrnul průběh ročníku trenér "devatenáctky" Pavel Šustr.

Jeho svěřenci se během uplynulého roku neztratili ani v cizině. Na přelomu srpna a září ovládli v konkurenci římských týmů AS a Lazio prestižní Karol Wojtyla Cup. "Turnaj nám vyšel výsledkově i herně. Vyhráli jsme jej a navíc jsme soupeře dokázali přehrávat, hráli jsme s elánem a nasazením," vzpomínal Šustr.

Co se kádru týče, ten patřil v soutěži k nejmladším. "Zejména na podzim tomu tak bylo, v průběhu jara jsme používali více i hráče ročníku 98. Individuálně byl nejlepším a nejstabilnějším hráčem Dominik Janošek. Z pozice defenzivního záložníka nastřílel 22 gólů, byl druhým nejlepším střelcem ligy a určitě patřil mezi pět jejích nejlepších hráčů. I díky tomu se v létě dostal do přípravy s áčkem. U dalších hráčů byla výkonnost kolísavá, celkově se nám nepovedlo udělat delší šňůru dobrých výsledků," pokračoval Šustr, který se za svou práci dočkal i individuálních ocenění. Ať již se jednalo o účasti na reprezentačních akcích, nebo úspěch na Galavečeru Grassroots, na němž byl vybrán jako jeden ze tří nejlepších trenérů v dorostenecké kategorii.

Vyrovnané bitvy se Spartou

Když přejdeme k samotným zápasům, nejvýraznější výhra se urodila na podzim v Hlučíně (8:1). Mezi nejprestižnější zápasy pak tradičně patřily bitvy se Spartou. Na hřišti soupeře Brňané remizovali 1:1, doma smolně podlehli 0:1. "Sparta má tým poskládaný ze spousty reprezentantů, zejména u nich jsme sehráli dobrý zápas. V práci s míčem a dovednostech jsme soupeře i předčili, soudě dle pohledu zvenčí a ohlasů přítomných reprezentačních trenérů," vzpomínal Šustr.

Hlavní smysl práce u dorostu je podle něj jasný. "Na jedné straně jsou výsledky a hra, protože dorost je výkladní skříní mládeže. Hlavním cílem naší práce je ale připravit hráče na přechod do dospělého fotbalu. Z tohoto pohledu je tedy pro nás důležité, že Tonda Růsek a Ladislav Krejčí se do áčka dostali už v sezoně, nyní v létě se tam pak posunul zmíněný Janošek," připomněl kouč, který má sám na kontě 117 zápasů v brněnském dresu v nejvyšší soutěži.

Závěrem zmínil také vize pro nadcházející sezonu, v níž čeká mládež řada změn, o kterých budeme podrobněji hovořit v samostatných článcích. "Hráči nastoupí ve svých ročníkových kategoriích a v průběhu přípravy se budou na základě výkonnosti posouvat. Přibude kategorie U18, hráči budou mít zajištěn dostatek vytížení v adekvátní kvalitě. Sedmnáctku navíc čeká celostátní soutěž, což vítáme. Konfrontace se špičkovými celky z Čech chyběla, což nás trošku brzdilo," zakončil dvaačtyřicetiletý kouč.

Individuální statistiky

Nejvíce odehraných minut: Dominik Janošek (2895), Jan Mrázek (2610), Martin Zikl (2363)
Nejvíce odehraných zápasů: Dominik Janošek (33), Jiří Tulaydan (32), Martin Zikl (31)
Nejvíce vstřelených branek: Dominik Janošek (21), Martin Zikl (8), Antonín Růsek (8)
Nejvíce asistencí: Dominik Janošek (7), Josef Obůrka (6), Martin Zikl (6)

Do utkání zasáhlo 29 hráčů v poli a tři brankáři. Ze 34 utkání jich Brňané 14 vyhráli (z toho 2 po penaltách) a 20 prohráli (z toho 8 po penaltách). 79 vstřelených gólů je řadí na dělené druhé místo se Spartou, lepší byla jen Slavia.

 

Aktuality

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz