pátek 14.7.2017

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

úterý 18.7.2017

1 Düsseldorf
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 21.7.2017

1 Kayserispor
2 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.7., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
1.kolo

sobota 5.8., 17:00

Zlín
Zbrojovka Brno
2.kolo

sobota 12.8., 16:00

Zbrojovka Brno
Bohemians 1905
3.kolo

sobota 19.8.

Olomouc
Zbrojovka Brno
4.kolo

sobota 26.8., 17:00

Zbrojovka Brno
Sparta Praha
5.kolo

sobota 9.9.

Mladá Boleslav
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 16.9., 17:00

Zbrojovka Brno
Liberec
7.kolo

sobota 23.9.

Karviná
Zbrojovka Brno
8.kolo

sobota 30.9.

Slavia Praha
Zbrojovka Brno
9.kolo

sobota 14.10., 17:00

Zbrojovka Brno
Slovácko
10.kolo

U19: Ohlédnutí za uplynulou sezonou

U19: Ohlédnutí za uplynulou sezonou

B r n o - Starší dorostenci Zbrojovky mají za sebou poměrně dramatickou sezonu, v nezvykle vyrovnané tabulce nakonec obsadili devátou pozici. Celý ročník jsme hodnotili s trenérem Pavlem Šustrem.

27.6.2017 | Martin Lísal

 

O vyrovnanosti ligy nejlépe svědčí fakt, že devátou Zbrojovku dělí od patnáctých (a baráž hrajících) Teplic jen tři body. "Ve vyrovnané tabulce znamenaly dva, tři zápasy obrovský posun. Nám se nepovedlo řadu zápasů dotáhnout k výhře, brali jsme jen bod a to nás trochu brzdilo. Ale pokud sezonu hodnotím jako celek, vidím, že jsme se po celou dobu snažili hrát v duchu naší koncepce tak, jak se jej učíme. Tedy kombinačně, po zemi, být silní na míči. 99 procent týmů hraje v dorostenecké lize zezadu a na výsledek. Je pravda, že adaptace na to nám trvala trochu déle," shrnul průběh ročníku trenér "devatenáctky" Pavel Šustr.

Jeho svěřenci se během uplynulého roku neztratili ani v cizině. Na přelomu srpna a září ovládli v konkurenci římských týmů AS a Lazio prestižní Karol Wojtyla Cup. "Turnaj nám vyšel výsledkově i herně. Vyhráli jsme jej a navíc jsme soupeře dokázali přehrávat, hráli jsme s elánem a nasazením," vzpomínal Šustr.

Co se kádru týče, ten patřil v soutěži k nejmladším. "Zejména na podzim tomu tak bylo, v průběhu jara jsme používali více i hráče ročníku 98. Individuálně byl nejlepším a nejstabilnějším hráčem Dominik Janošek. Z pozice defenzivního záložníka nastřílel 22 gólů, byl druhým nejlepším střelcem ligy a určitě patřil mezi pět jejích nejlepších hráčů. I díky tomu se v létě dostal do přípravy s áčkem. U dalších hráčů byla výkonnost kolísavá, celkově se nám nepovedlo udělat delší šňůru dobrých výsledků," pokračoval Šustr, který se za svou práci dočkal i individuálních ocenění. Ať již se jednalo o účasti na reprezentačních akcích, nebo úspěch na Galavečeru Grassroots, na němž byl vybrán jako jeden ze tří nejlepších trenérů v dorostenecké kategorii.

Vyrovnané bitvy se Spartou

Když přejdeme k samotným zápasům, nejvýraznější výhra se urodila na podzim v Hlučíně (8:1). Mezi nejprestižnější zápasy pak tradičně patřily bitvy se Spartou. Na hřišti soupeře Brňané remizovali 1:1, doma smolně podlehli 0:1. "Sparta má tým poskládaný ze spousty reprezentantů, zejména u nich jsme sehráli dobrý zápas. V práci s míčem a dovednostech jsme soupeře i předčili, soudě dle pohledu zvenčí a ohlasů přítomných reprezentačních trenérů," vzpomínal Šustr.

Hlavní smysl práce u dorostu je podle něj jasný. "Na jedné straně jsou výsledky a hra, protože dorost je výkladní skříní mládeže. Hlavním cílem naší práce je ale připravit hráče na přechod do dospělého fotbalu. Z tohoto pohledu je tedy pro nás důležité, že Tonda Růsek a Ladislav Krejčí se do áčka dostali už v sezoně, nyní v létě se tam pak posunul zmíněný Janošek," připomněl kouč, který má sám na kontě 117 zápasů v brněnském dresu v nejvyšší soutěži.

Závěrem zmínil také vize pro nadcházející sezonu, v níž čeká mládež řada změn, o kterých budeme podrobněji hovořit v samostatných článcích. "Hráči nastoupí ve svých ročníkových kategoriích a v průběhu přípravy se budou na základě výkonnosti posouvat. Přibude kategorie U18, hráči budou mít zajištěn dostatek vytížení v adekvátní kvalitě. Sedmnáctku navíc čeká celostátní soutěž, což vítáme. Konfrontace se špičkovými celky z Čech chyběla, což nás trošku brzdilo," zakončil dvaačtyřicetiletý kouč.

Individuální statistiky

Nejvíce odehraných minut: Dominik Janošek (2895), Jan Mrázek (2610), Martin Zikl (2363)
Nejvíce odehraných zápasů: Dominik Janošek (33), Jiří Tulaydan (32), Martin Zikl (31)
Nejvíce vstřelených branek: Dominik Janošek (21), Martin Zikl (8), Antonín Růsek (8)
Nejvíce asistencí: Dominik Janošek (7), Josef Obůrka (6), Martin Zikl (6)

Do utkání zasáhlo 29 hráčů v poli a tři brankáři. Ze 34 utkání jich Brňané 14 vyhráli (z toho 2 po penaltách) a 20 prohráli (z toho 8 po penaltách). 79 vstřelených gólů je řadí na dělené druhé místo se Spartou, lepší byla jen Slavia.

 

Aktuality

18.7.2017

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme, že oficiální Fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 20. července z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

1.7.2017

V generálce s Kayserisporem

V generálce na ligu se Zbrojovka utká v pátek 21. července s tureckým Kayserisporem. Čas výkopu bude upřesněn.

26.6.2017

Zbrojováci v repre

Trio Zbrojováků Adam Stejskal, Enrico Canales a Antonín Svoboda zamíří s reprezentací U16 na mezinárodní turnaj v čínském Weinanu (8. až 20. července). Národní tým se postupně utká s domácím celkem, Uzbekistánem a Japonskem.

23.6.2017

Příprava s Baníkem zrušena

Přípravné utkání s Baníkem Ostrava (plánovaný termín 12. července) se po dohodě klubů ruší. Na vině je středeční los nejvyšší soutěže, který proti sobě svedl oba soupeře již v prvním kole. O náhradní variantě se jedná.

20.6.2017

Růsek jede na EURO

Antonín Růsek figuruje v konečné nominaci Česká fotbalová reprezentace U19 pro nadcházející evropský šampionát v Gruzii! Národní tým se během turnaje utká se Švédskem (2. 7.), Portugalskem (5. 7.) a domácí Gruzií (8. 7.). Mezi náhradníky pak je Dominik Janošek.

31.5.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Miroslav Kamenský, Šimon Žalud a Vojta Šmíd byli nominováni do reprezentace U16 pro dva přípravné zápasy s Běloruskem (6. a 8. června). Mezi náhradníky je Kvido Formánek.

28.5.2017

Zavadil Osobností ligy

Pavel Zavadil byl na závěrečném galavečeru nejvyšší soutěže zvolen Osobností ligy. Více na webu soutěže.

25.5.2017

Jakub Šural v repre

Zbrojovák Jakub Šural byl nominován do reprezentace U20 pro utkání s Kyprem (1. června na Strahově). Zároveň je Kuba spolu s Lukášem Vraštilem mezi náhradníky reprezentace U21. Marek Vintr pak je náhradníkem reprezentační "dvacítky".

23.5.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Antonín Růsek byl nominován do reprezentace U19 pro turnaj v Toulonu. Na tým čekají zápasy se Skotskem (31. května), Indonésií (3. června) a Brazílií (6. června). Mezi náhradníky figuruje Dominik Janošek.

12.5.2017

Růsek v repre

Zbrojovák Antonín Růsek byl povolán do reprezentace U18 pro dvojici přípravných utkání v Srbsku (16. a 18. května). Mezi náhradníky figuruje Jakub Březina. Další nominovaný hráč Ladislav Krejčí tentokrát na sraz neodcestuje a zůstane k dispozici prvnímu mužstvu Zbrojovky.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz