Béčko porazilo Žďár a navýšilo náskok

B r n o - Fotbalisté brněnského B týmu hodili za hlavu druhou letošní porážku a proti Žďáru znovu naplno bodovali. Výhru 3:1 zajistili Večeřa s Juritkou, v tabulce jsou Brňané první s devítibodovým náskokem.

Brněnský tým se musel obejít bez několika hráčů, kteří byli v posledních zápasech stabilními členy sestavy. A na lavičce chyběl také trenér Marek Zúbek, který ve včerejším utkání "áčka" viděl červenou kartu. Z kádru prvního mužstva přišel vypomoci Gyamfi a na lavičce byl opět připraven Pachlopník.

První půle nabídla několik zajímavých možností, nikoliv však gól. Skóre se měnilo až po hodině hry, kdy Štepanovský předal míč právě zmíněnému Pachlopníkovi, který byl na hřišti sotva deset minut. Po Ondřejově přihrávce přesně pálil Filip Večeřa, který tak ke třem asistencím přidal i premiérovou branku.

Za dalších deset minut už vedli Brňané o dva góly. Opět u toho byl Štepanovský, který vyslal na zteč Kolečkáře. Ten dokázal propasírovat míč k Peteru Juritkovi a slovenský útočník mířil přesně - 2:0.

Hosté nesložili zbraně a v 79. minutě zdramatizovali po standardní situaci průběh duelu. Nedvědův centr si ve vápně našel střídající Tomáš Trojánek a připravil Michala Hložánka o čisté konto.

Poslední slovo si nicméně opět vzali Brňané. Vit z hranice vápna vyslal střílený centr, gólman míč vyrazil a Peter Juritka zařídil svým čtrnáctým letošním gólem pojistku. Jelikož druhý Lanžhot podlehl Velké Bíteši, vede Zbrojovka divizní tabulku opět o devět bodů.

PREVIEW: Béčko se utká se Žďárem
26.04.2024 | Martin Lísal

B r n o - Brněnský B tým se podruhé za sebou představí v domácím prostředí. V neděli 28. dubna...