sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Kil navíc se zatím bát nemusím, říká na startu přípravy střelec Škoda

Kil navíc se zatím bát nemusím, říká na startu přípravy střelec Škoda

B r n o - Jedním z hráčů, kteří včera proháněli míč na umělce v areálu VUT, byl i Michal Škoda. Aktuální lídr střelecké tabulky soutěže a čerstvý brněnský Hráč roku 2016 se s námi podělil o první dojmy z přípravy.

4.1.2017 | Martin Lísal

 

Michale, jaká byla zima u Škodů?
Z osobního úhlu pohledu mohla zima být celkem příjemná, dařilo se mi střelecky, což bylo fajn. Ale na druhou stranu jsme čtrnáctí a máme dva body náskok na patnáctou Jihlavu, to není nic příjemného. Během pauzy jsem se každopádně snažil fotbal vytěsnit a pokud možno neřešit, místo toho jsem se věnoval rodině.

A jak to šlo? Přece jen se i díky podzimním gólům jméno Škoda v médiích často skloňovalo.
Je pravda, že ze začátku mi to moc nešlo, pořád se něco přetřásalo a od fotbalu se vypnout moc nedalo. Ale pak jsem si řekl, že nad ničím nechci spekulovat a přemýšlet. Soustředím se na Brno.

Kde jste období volna trávili? Doma, nebo v cizině?
Byli jsme přes svátky v Praze u mámy, nikam jinam jsme nejeli. Občas tam za námi přijel brácha, který byl kromě toho ještě v Dubaji a na horách. Dá se říct, že jsme se viděli celkem často.

K tradicím zimní dovolené patří i strach z přebytečných kil, je to i tvůj případ?
Patřím mezi hráče, kteří se toho bát nemusejí. Na svoji postavu mám mít nějakých 83 kilo. Když jsem odcházel, měl jsem 80, po svátcích 81. Mám rezervu (úsměv).

Zimní dril nebývá obecně u hráčů oblíben, jak jsi na tom ty?
Já se na přípravu hodně těšil; i proto, že jsem přes svátky léčil menší zranění a nemohl moc dodržovat plán. O to víc se těším teď, že se do toho můžu pořádně pustit. Včera to bylo v pohodě, zahráli jsme si, dnes nás čekají testy. Zítra to už bude jiné a opravdu to začne, čeká nás dřina, ale k fotbalu to patří a nedá se nic dělat.

Který z jarních zápasů je pro tebe největším lákadlem?
Nejvíc ze všeho se těším hned na ten první zápas, kdy to všechno začne. Pak pro nás bude každé utkání důležité. Hrajeme na Spartě, doma s Plzní, to budou určitě krásné zápasy, ale nejvíc se opravdu těším na to první kolo.

Pokud se ještě jednou ohlédneme za podzimem - který z deseti gólů pro tebe byl nejpovedenější, případně nejdůležitější?
Asi bych zmínil dva. V Jablonci jsem dával gól, když jsem šel snad z poloviny hřiště sám na bránu a musel si míč předtím zpracovat břichem a stehnem. A jako druhý gól v Boleslavi, kdy jsem zakončoval z otočky. Ten navíc padl v poslední minutě a zajistil remízu, takže byl opravdu hodně důležitý.

Tvé celoroční výkony fanoušci zohlednili i v anketě Hráč roku 2016. Překvapilo tě vítězství?
O té anketě jsem věděl, ale výsledky jsem nijak nesledoval. Samozřejmě mě to potěšilo. Jsem rád, že jsem mohl fanouškům dělat radost a věřím, že to v novém roce bude pokračovat.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz