sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

Kil navíc se zatím bát nemusím, říká na startu přípravy střelec Škoda

Kil navíc se zatím bát nemusím, říká na startu přípravy střelec Škoda

B r n o - Jedním z hráčů, kteří včera proháněli míč na umělce v areálu VUT, byl i Michal Škoda. Aktuální lídr střelecké tabulky soutěže a čerstvý brněnský Hráč roku 2016 se s námi podělil o první dojmy z přípravy.

4.1.2017 | Martin Lísal

 

Michale, jaká byla zima u Škodů?
Z osobního úhlu pohledu mohla zima být celkem příjemná, dařilo se mi střelecky, což bylo fajn. Ale na druhou stranu jsme čtrnáctí a máme dva body náskok na patnáctou Jihlavu, to není nic příjemného. Během pauzy jsem se každopádně snažil fotbal vytěsnit a pokud možno neřešit, místo toho jsem se věnoval rodině.

A jak to šlo? Přece jen se i díky podzimním gólům jméno Škoda v médiích často skloňovalo.
Je pravda, že ze začátku mi to moc nešlo, pořád se něco přetřásalo a od fotbalu se vypnout moc nedalo. Ale pak jsem si řekl, že nad ničím nechci spekulovat a přemýšlet. Soustředím se na Brno.

Kde jste období volna trávili? Doma, nebo v cizině?
Byli jsme přes svátky v Praze u mámy, nikam jinam jsme nejeli. Občas tam za námi přijel brácha, který byl kromě toho ještě v Dubaji a na horách. Dá se říct, že jsme se viděli celkem často.

K tradicím zimní dovolené patří i strach z přebytečných kil, je to i tvůj případ?
Patřím mezi hráče, kteří se toho bát nemusejí. Na svoji postavu mám mít nějakých 83 kilo. Když jsem odcházel, měl jsem 80, po svátcích 81. Mám rezervu (úsměv).

Zimní dril nebývá obecně u hráčů oblíben, jak jsi na tom ty?
Já se na přípravu hodně těšil; i proto, že jsem přes svátky léčil menší zranění a nemohl moc dodržovat plán. O to víc se těším teď, že se do toho můžu pořádně pustit. Včera to bylo v pohodě, zahráli jsme si, dnes nás čekají testy. Zítra to už bude jiné a opravdu to začne, čeká nás dřina, ale k fotbalu to patří a nedá se nic dělat.

Který z jarních zápasů je pro tebe největším lákadlem?
Nejvíc ze všeho se těším hned na ten první zápas, kdy to všechno začne. Pak pro nás bude každé utkání důležité. Hrajeme na Spartě, doma s Plzní, to budou určitě krásné zápasy, ale nejvíc se opravdu těším na to první kolo.

Pokud se ještě jednou ohlédneme za podzimem - který z deseti gólů pro tebe byl nejpovedenější, případně nejdůležitější?
Asi bych zmínil dva. V Jablonci jsem dával gól, když jsem šel snad z poloviny hřiště sám na bránu a musel si míč předtím zpracovat břichem a stehnem. A jako druhý gól v Boleslavi, kdy jsem zakončoval z otočky. Ten navíc padl v poslední minutě a zajistil remízu, takže byl opravdu hodně důležitý.

Tvé celoroční výkony fanoušci zohlednili i v anketě Hráč roku 2016. Překvapilo tě vítězství?
O té anketě jsem věděl, ale výsledky jsem nijak nesledoval. Samozřejmě mě to potěšilo. Jsem rád, že jsem mohl fanouškům dělat radost a věřím, že to v novém roce bude pokračovat.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz