sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

Sedlák před Slavií: Do utkání jdeme s čistou hlavou

Sedlák před Slavií: Do utkání jdeme s čistou hlavou

B r n o - Když se Jan Sedlák vracel v létě z hostování v Karviné, proběhlo to trochu ve stínu hektických změn v kádru. Zdánlivě nenápadný záložník se ale do sestavy navzdory zranění prokousal.

19.10.2016 | Martin Lísal

 

V posledních čtyřech utkáních nechyběl ani vteřinu, letos tak výrazně navýšil stou prvoligovou bilanci - do tohoto ročníku měl na kontě jedinou minutu z předloňského zápasu s Příbramí. "Věděl jsem před sezonou, do čeho jdu, jaká jména tu jsou a že konkurence na mém postu je docela vysoká. Mým cílem bylo zabojovat o místo, nic nevzdávat dopředu a nechat to na trenérovi," prozrazuje skromný Zbrojovák, který to ostatně podobně má i s fotbalovými sny. "Cíle si moc nedávám, soustředím se na to, co je. Jsem vždycky připravený udělat vše, co je v mých silách, uvidíme, nač to bude stačit."

Při letním příchodu Honzu navíc zbrzdila únavová zlomenina, kterou si přinesl z Karviné. Původní prognózy hovořily o tom, že se do hry zapojí až v průběhu podzimu. "V Karviné mi nejdřív diagnostikovali něco jiného, až tady mi pak doktor řekl, že je to únavová zlomenina. Dostal jsem berle, nařízený klid, léčba pak šla maximálně rychle. Jsem za to rád," povídá Sedlák, který díky odložení zápasu se Slavií stihl nakonec už začátek soutěže.

Ve Zbrojovce Sedlák působí od roku 2010, předtím hrál za Blansko a rodný Lipovec. "Dva roky jsem hrál za juniorku, pak přišlo hostování v Karviné. Byl to skvělý rok, moc mi to pomohlo a řadím ho zatím asi nejvýš, vybojovali jsme ligu. Trenér mi dával příležitost, nebýt zranění, odehrál jsem celou sezonu, byl jsem maximálně spokojený," vzpomíná borec, který brzy oslaví dvaadvacáté narozeniny. V Karviné se potkal i se současným spoluhráčem Jovanovićem. "Dokonce jsme spolu bydleli. I teď v kabině sedíme vedle sebe, rozumíme si. Nemám ale problém s nikým."

V sestavě jsem spíše na bránění

Teď tedy Jan válí v nejvyšší soutěži, a to na postu defenzivního záložníka. "Je to moje pozice, sedí mi to. V Karviné jsem zaskakoval na stoperu, ale dlouhodobě by mě to nijak nelákalo," usmál se. Poslední zápasy vedle něj naskočil ještě o pět let mladší Ladislav Krejčí, problém to ale žádný nebyl. "Zvykli jsme si na sebe hodně rychle. Trenér nám věřil, dal nás proti Spartě oba a my se snažili odvést maximum. Já tam jsem spíše na bránění, pomáhám stoperům, sbírám odražené míče. Měl bych hrát jednoduše, vybojovat míč a konstruktivně odevzdat," přibližuje Sedlák.

Rozhodně to však neznamená, že by neuměl zaútočit. Naposledy to předvedl v Jablonci vtipnou přihrávkou na Lojzíka Hyčku. "Viděl jsem Lojzu i to, že se míč k němu může dostat. Kdyby stoper vystoupil, asi by to měl, ale on zrovna začal couvat a otevřel se tak prostor. Škoda jen, že z toho nebyl gól," vyprávěl.

Dnes tedy čeká na Zbrojovku rozjetá Slavia. "Viděl jsem jejich zápasy, snažím se sledovat celou ligu, ještě nás samozřejmě čeká video a rozbor (rozhovor proběhl před úterním tréninkem - pozn. red.) Mají formu, čtyřikrát vyhráli a nedostali ani gól, budou si věřit. Ale my do toho půjdeme s vědomím, že poslední dva zápasy se nám podařily také. S čistou hlavou. Chceme se ukázat divákům, kterých přijde hodně, a věříme, že zápas zvládneme," zakončil Sedlák.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz