(Ne)tiskový blog Jana Hrabálka: Zbrojovka není pro Mourinha

(Ne)tiskový blog Jana Hrabálka: Zbrojovka není pro Mourinha

Tak už to máme za sebou. Myslím tedy výměnu trenéra, onen (ne)populární krok, který by měl jedním šmahem otočit koly klubových dějin. Samozřejmě k záchraně, jak jinak…

Tak kdo přijde? Látal? Koubek? Soukup? Prej bude volnej i Mourinho, vtipkovali se mnou kolegové novináři i kamarádi od momentu, kdy jsme oznámili konání mimořádné tiskové konference ke změnám v realizačním týmu. V tu ránu bylo jasné, že Petr Čuhel končí.

Nepřišel ani jeden z jmenovaných, nikdo z „možných“ teoretických kandidátů, jimiž se fotbalový éter v úterý jen hemžil – s výjimkou Soukupa - neví, kde Brno pořádně leží. Grmela? Není to málo, četl jsem na rtech nevyslovenou otázku.

Věřte mi, není to málo. Představte si bláznivě, že by fakt přišel Mourinho. Než by se na Srbské rozkoukal, byla by další kola pryč a kouzlo nového koštěte, které by mělo dobře mést, by se rozplynulo jako pára nad hrncem.

Jasně, s Mourinhem je to nadsázka, ale totéž by platilo i o dalších nebrněnských trenérech. A pokud Zbrojovka něco potřebuje, tak je to RYCHLÁ ZMĚNA. Navíc podložená kvalitou. A kombinaci těchto dvou faktorů je pro Zbrojovku nyní životně důležitá.

Chcete argumentovat tím, že Luděk Grmela nemá zkušenosti z první ligy? Nemá, proč to nepřiznat. Po ruce má ale Luďka Zajíce, protřelého fotbalového harcovníka, který jako asistent slavil titul se Spartou a ne nadarmo byl tři roky v Kuvajtu.

Podle mě je to ideální složení, odpovídající filozofii klubu a zapadající do akutnosti „případu“. Léčbou jsou pověřeni dva psychicky odolní borci, dva pro Brno zapálení kouči. Od úterka mají tři dny na to, aby namíchali hochům v šatně resuscitační koktejl, který tým postaví na nohy a přinese body. Konečně. Snad se v pátek dočkáme.

Hezké fotbalové dny se Zbrojovkou Vám přeje a na Vaše názory se těší Jan Hrabálek

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...
Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v...

B R N O - První duel po krátké zimní pauze vyslal Zbrojovku do Čech, kde se v rámci patnáctého kola...
Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků
Ostatní
16.01.2021 | Martin Lísal, Jiří Novotný

Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků

B r n o - Bojovat o ligové body 15. ledna? Letošní ročník FORTUNA:LIGY stanovil v tomto ohledu...