sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Luděk Zajíc: Komunikace je základ!

Luděk Zajíc: Komunikace je základ!

Na začátku července nastoupil Luděk Zajíc na pozici šéftrenéra mládeže Zbrojovky a po dvou měsících je stále v procesu seznamování se s novým prostředím. Radost mu zatím dělá spolupráce s trenéry i úspěchy zejména mladších ročníků, na druhou stranu však před sebou vidí také ještě hodně práce.

05.09.2012 | Redakce

 

Zkušený kouč, který v minulosti působil nejen na lavičkách prvoligových týmů, ale třeba i u reprezentace Kuvajtu, se v posledních letech věnuje především mládeži. Té brněnské nově od letošního července.

"Stále jsem ve fázi seznamování, k důkladnějšímu poznání prostředí je většinou potřeba minimálně půl roku. Podle prvních poznatků je zřejmé, že máme jisté rezervy, ale na druhou stranu je tady i hodně pozitivních věcí. Zatím funguje velice dobře spolupráce s trenéry a komunikace je podle mě základ. Co se týče samotných sportovních výsledků a výkonů, tak mám velkou radost především z mladších ročníků - tedy mladších žáků a přípravek. Ve starších kategoriích je to spíš tak střídavě oblačno. Výsledky jsou solidní, ale s předvedenými výkony jsem nebyl vždy spokojen," přiznává Zajíc.

Asi jako každý mládežnický trenér musí zvolit vhodný kompromis mezi akcentem na výsledky týmů a co nejvhodnější tréninkový proces, zaměřený na individuální vývoj hráčů. "Tady platí, že výsledky získávají na důležitosti s věkem. Ve starších kategoriích už je důležité, aby byli hráči psychicky odolní a uměli se prosadit proti soupeři. U mladších je prioritou výchovně-tréninkový proces, i když z hlediska motivace samozřejmě není dobré, pokud budete pořád prohrávat. Důraz na výsledky by ale neměl být takový, což bohužel veřejnost nebo třeba i rodiče někdy nechtějí pochopit," naznačuje Zajíc své priority.

V seznamovacím období samozřejmě nový šéftrenér mládeže nemapuje pouze samotné hráče, ale také trenéry. "Zajímají mě personální vztahy, práce jednotlivců s dětmi i s rodiči, trenérsko-metodická činnost i plnění nejrůznějších drobností. Myslím, že jsme na dobré cestě, ale práce je před námi stále ještě dost. Brno je druhé největší město v republice, takže by mělo být dlouhodobě v absolutní domácí špičce. A to je pro mě velice zajímavá výzva," dodává jedenapadesátiletý Luděk Zajíc.

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz