neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4.2019

2 Varnsdorf
0 Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 17:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Luděk Zajíc: Komunikace je základ!

Luděk Zajíc: Komunikace je základ!

Na začátku července nastoupil Luděk Zajíc na pozici šéftrenéra mládeže Zbrojovky a po dvou měsících je stále v procesu seznamování se s novým prostředím. Radost mu zatím dělá spolupráce s trenéry i úspěchy zejména mladších ročníků, na druhou stranu však před sebou vidí také ještě hodně práce.

05.09.2012 | Redakce

 

Zkušený kouč, který v minulosti působil nejen na lavičkách prvoligových týmů, ale třeba i u reprezentace Kuvajtu, se v posledních letech věnuje především mládeži. Té brněnské nově od letošního července.

"Stále jsem ve fázi seznamování, k důkladnějšímu poznání prostředí je většinou potřeba minimálně půl roku. Podle prvních poznatků je zřejmé, že máme jisté rezervy, ale na druhou stranu je tady i hodně pozitivních věcí. Zatím funguje velice dobře spolupráce s trenéry a komunikace je podle mě základ. Co se týče samotných sportovních výsledků a výkonů, tak mám velkou radost především z mladších ročníků - tedy mladších žáků a přípravek. Ve starších kategoriích je to spíš tak střídavě oblačno. Výsledky jsou solidní, ale s předvedenými výkony jsem nebyl vždy spokojen," přiznává Zajíc.

Asi jako každý mládežnický trenér musí zvolit vhodný kompromis mezi akcentem na výsledky týmů a co nejvhodnější tréninkový proces, zaměřený na individuální vývoj hráčů. "Tady platí, že výsledky získávají na důležitosti s věkem. Ve starších kategoriích už je důležité, aby byli hráči psychicky odolní a uměli se prosadit proti soupeři. U mladších je prioritou výchovně-tréninkový proces, i když z hlediska motivace samozřejmě není dobré, pokud budete pořád prohrávat. Důraz na výsledky by ale neměl být takový, což bohužel veřejnost nebo třeba i rodiče někdy nechtějí pochopit," naznačuje Zajíc své priority.

V seznamovacím období samozřejmě nový šéftrenér mládeže nemapuje pouze samotné hráče, ale také trenéry. "Zajímají mě personální vztahy, práce jednotlivců s dětmi i s rodiči, trenérsko-metodická činnost i plnění nejrůznějších drobností. Myslím, že jsme na dobré cestě, ale práce je před námi stále ještě dost. Brno je druhé největší město v republice, takže by mělo být dlouhodobě v absolutní domácí špičce. A to je pro mě velice zajímavá výzva," dodává jedenapadesátiletý Luděk Zajíc.

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz