sobota 31.8.2019

1 Třinec
1 Zbrojovka Brno
7.kolo

sobota 14.9.2019

2 Zbrojovka Brno
0 SK Líšeň
8.kolo

pátek 20.9.2019

3 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
9.kolo

sobota 28.9., 18:30 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
10.kolo

úterý 1.10., 16:30

Jablonec
Zbrojovka Brno
Pohár 3.kolo

sobota 5.10., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
11.kolo

pátek 18.10., 19:00

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
12.kolo

neděle 27.10., 10:15

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Nový trenér Habanec: Je to výzva, ale nemám z ní obavy

Nový trenér Habanec: Je to výzva, ale nemám z ní obavy

B r n o - Svatopluk Habanec se vrací do míst svého fotbalového mládí. Na dnešní tiskové konferenci byl oficiálně představen jako nový trenér Zbrojovky. Vzápětí pochopitelně následovaly první otázky přítomných novinářů.

26.05.2016 | Martin Lísal

 

S jakými ambicemi do klubu jdete?
Na začátek bych rád předeslal, že se nejedná o klasickou výměnu trenér za trenéra, ale jde o jakýsi průřez celým klubem, o pozici jakéhosi šéftrenéra. Venku se tomu občas říká manažer, ale o oslovení a názvu funkce to není.

Jak složité bylo rozhodování?
Jsem Brňák, narodil jsem se tu, i to hrálo roli v tom, že rozhodování nebylo nijak zdlouhavé. Debata v mé hlavě byla jednoduchá. Vedení Zbrojovky se rozhodlo zřejmě i na základě toho, že mé předcházející štace byly dlouhodobé, nikdy nešlo o nějaký šok, který má nastartovat tápající mančaft. Laťka je nastavena vysoko a je přede mnou výzva, ale nemám z ní obavy. Navíc nejdu do neznámého prostředí, i to je výhoda. Na stadionu jsem hrával od žáčků po dorost. Když jsme kdysi s taťkou chodívali Za Lužánky, říkával pod hodinami, jak by bylo fajn, kdybych za Zbrojovku hrával. Teď tu budu trénovat, takže bude asi spokojený (úsměv).

Mohl byste v krátkosti nastínit vaše vize?
Když to zjednoduším, tak mou koncepcí by měla být větší fotbalovost. Nejde samozřejmě hrát jen na krásu a držení míče, to vám samo o sobě góly nevstřelí. V klubu ale vidím srdeční zaujetí pro Lužánky a byl bych rád, kdybychom na ten nový stadion vstupovali nachystaní, řekněme jako klub elitní pětky. Rád bych také, kdyby se jednota myšlení prořízla do celého klubu. Mužstvo mělo v minulé sezoně hodně bodů, umístilo se vysoko, mým úkolem je to zase nějak pozvednout. S trenérem Vencou Kotalem, který tu odvedl skvělou práci, jsme měli férový a plodný rozhovor. Sám mi říkal, že mužstvo vyždímal jak citron, a na podobné hodnocení si troufnu i já ohledně Slovácka. Z mužstva už se o moc víc dostat nedalo, alespoň ne mojí osobou. Venca měl trošku defenzivnější myšlení, což bylo možná dáno i typologií hráčů, já bych rád Zbrojovce vtiskl svou tvář tak, aby to v nějakém časovém horizontu bylo poznat. To se neobejde bez posílení, rád bych přivedl dva až tři nové hráče mimo Honzy Poláka. Co se systému týče, chtěl bych hrát systémem 4-3-3, v určitých fázích 4-2-3-1. Ideálně aby na toto schéma najely týmy na všech úrovních.

Podle čeho jste vybíral své asistenty a spolupracovníky?
Lukáš Přerost je prakticky můj nejlepší kamarád, dlouhodobě spolu debatujeme o fotbale a máme podobné pohledy a vize. Ríša Dostálek zná prostředí, je na stejné lodi. Také s ním jsem v každodenním kontaktu. Tahle trojice, plus trenér brankářů Martin Doležal a kondiční trenér Jan Cacek, to bude takový nejužší okruh lidí a jádro spolupráce. Rolí Libora Doška bude - kromě pozice vedoucího mužstva - také pozice jakéhosi skauta. Spolu s trenérem juniorky Vladimírem Michalem vytvoří jakousi mapu, abychom měli jasno - konkrétně nám například nabídne manažer pravého beka a my hned uvidíme, že na té pozici máme tři dobré nebo výborné kluky v mládeži a Lojzu Hyčku, a že tedy pravého beka nepotřebujeme.

Program přípravy už je narýsován?
Startujeme 16. a 17. června, kdy jsou na programu testy, v sobotu 18. pak je první trénink, spíše seznamovací. Nastíníme si vize, myšlenky. Od pondělí 20. června pak začíná šestitýdenní běh, v jehož rámci strávíme týden v Uherském Brodě a týden v Rakousku, kde už to bude spíš herní. Obecně v úvodu přípravy nechci mnoho soupeřů, obzvlášť ne kvalitních soupeřů, hráči si zvykají na tréninkový proces. Následně pak musejí ukázat, kdo a jak využil tu startovní čáru. Soustředění v Uherském Brodě bude ideální pro seznámení, tmelení kolektivu, kde jinde než tam se můžeme poznat, komunikovat, nastínit si vize.

Kolik hráčů v kabině znáte?
Většinu spíše v roli soupeřů, třeba takového Pavla Zavadila jsme lákali i na Slovácko, ale dal přednost Brnu. Znám samozřejmě Dušana Melichárka, a také Lojzíka Hyčku, kterého jsme v Ústí kupovali z Chebu. Stal se z něj ligový hráč a poté přestoupil do Zbrojovky.

Stihl jste se už pobavit s Honzou Polákem? Jakou roli pro něj máte nachystanou?
Měli jsme spolu dva dlouhé hovory o tom, jakou pozici bude mít a co od něho čekám. V zásadě se jedná o roli štítu, spojnice mezi obrannou a útočnou fází, plus jako bonus zkušenosti.

Budete chtít, aby splňoval i roli lídra kabiny?
Určitě nebude jediný vůdce, těch je tu víc - Pavel Zavadil, Dušan Melichárek. I od Libora Doška v realizačním týmu čekám, že bude kabinu tmelit. Honza je nadmíru zkušený hráč, poznal, jak to funguje venku. Pevně doufám, že ten profesionalismus, kterým je německý fotbal v dobrém slova smyslu prolezlý, přenese k nám. O jeho zkušenosti se budeme opírat.

Co se posil týče, může se jednat i o někoho ze Slovácka?
Hráči jsou tam většinou pod smlouvou, asi se nedá moc čekat, že bych někoho bral. V hlavě samozřejmě něco je, u fotbalu nevíte dne ani hodiny. Dva tři hráče udělat chceme, jednat by se mělo o rychlostní typy. To je základ.

Po roce a půl se v kabině potkáte s Dušanem Melichárkem, o jehož odchodu toho novináři napsali hodně...
Tohle je krásná příležitost říct, jak to je, protože se na to často lidé ptají. Dušan se tehdy zranil, do brány šel Milan Heča a ve třech zápasech vychytal dvakrát nulu. Chytal tedy dál, Dušanovi jsem řekl, že Milana teď nevyndám, když se mu daří a má formu. Dušan se naštval, správně naštval, protože který gólman by nechtěl chytat, a hledal možnost, jak chytat jinde. Bylo kolem toho trochu vzrušení, ale osobně máme velice dobrý vztah. Třeba o půlnoci jsme si zavolali a řešili, proč se prohrálo a nepovedlo se tohle a tohle.

Máte v plánu před zahájením přípravy dovolenou?
Vzhledem k přesídlení z Hradiště to vidím spíše na krátkodobé dovolené, třídenní pobyt u dcer v Teplicích a tak. Jinak se budu pohybovat spíše kolem Brna.

Profil Svatopluka Habance

Svatopluk Habanec se narodil v září 1969 v Brně, kde také začínal s fotbalem. "Na Srbskou jsem tehdy přišel jako starší žáček a hrál tu až do dorostu, kdy si mne vytáhl do Zbrojovky pan Harašta a stali jsme se mistry Československa. Po vojně jsem ve Zbrojovce spíš jen trénoval, protože kvalita kádru byla obrovská, a po roce v KPS jsem přešel do Teplic," popisuje Habanec, kterak se z Brna ocitl na dalekém severu.

Zde strávil dlouhé a úspěšné roky - za Teplice si zahrál první ligu, posléze zde trénoval pod Dušanem Uhrinem starším, Františkem Ciprem, Františkem Strakou či Vlastislavem Marečkem. "Dlouho jsem pak vydržel i v Ústí, se kterým jsme postoupili do ligy. Musím to zaklepat, zatím jsem nikde neskončil předčasně," zmiňuje Habanec věc, kterou se mnoho koučů pochlubit nemůže.

Z Ústí se pak přesunul na Slovácko a také zde vydržel dlouho, konkrétně čtyři roky. Nyní se tedy řádnou oklikou vrací do Zbrojovky, tentokrát jako trenér. Tak ať se daří!

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.8.2019

Fanshop

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 22. srpna z provozních důvodů otevřen pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

19.8.2019

V MOL Cupu do Petřkovic

Ve 2. kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá na hřiště třetiligového týmu FC Odra Petřkovice. Úředním hracím dnem je 28. srpen, přesný termín zveřejníme po dohodě klubů.

29.7.2019

V poháru do Olomouce

Na Zbrojovku čeká v 1. kole MOL Cupu divizní tým HFK Olomouc. Holičtí si v předkole poradili s Vyškovem a zvítězili 2:0. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen, přesný termín zveřejníme, jakmile bude znám.

3.7.2019

Zraněný Štepanovský

Peter Štepanovský má po faulu ze sobotního přípravného utkání poraněné koleno, odhadovaná doba léčby je šest týdnů.

26.6.2019

Možní soupeři pro MOL Cup

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu narazí Zbrojovka na vítěze utkání předkola HFK Olomouc - MFK Vyškov. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz