sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2.2019

5 Zbrojovka Brno
1 Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Tomáš Požár: O posilách, mladých hráčích a prvním měsíci v nové funkci

Tomáš Požár: O posilách, mladých hráčích a prvním měsíci v nové funkci

B r n o - Sportovní manažer Zbrojovky má za sebou první měsíc v nové funkci. Za tu dobu stihl poznat desítky nových tváří - hráčů i zaměstnanců klubu. Přivedl dvě posily a dále pracuje na skladbě týmu pro nadcházející sezonu. V polovině přípravy jsme mu položili několik otázek.

29.06.2018 | Martin Lísal

 

Do Brna přišli zatím dva noví hráči, jaké jsou další plány a vize stran posilování kádru?
Není to úplně o konkrétních počtech, ale o možnostech a příležitostech. Jasně jsme si řekli, že chceme tým posílit a obohatit hlavně z hlediska variability do ofenzivní fáze, která byla z hlediska typologie úzká. Přišel středový hráč Bariš, který nám rozšíří možnosti na číslech 6 a 8. A v osobě Lukáše Magery přišel útočník, který má nějakou historii a viditelnou schopnost dávat góly a pomoci nám. Ještě bychom chtěli přivést další hráče, rychlostnější typy; dynamické, náběhové hráče směrem za obranu. Vše je o tom, jestli na to budeme mít vhodné kandidáty a jednání se povedou tak, jak je potřeba. Tým rozhodně uzavřený není, navíc začíná být poměrně široký a určitě dojde i ke korekci.

Potvrdilo se, že je těžší dostat hráče do druhé ligy?
Zrovna u Lukáše to tak těžké nebylo, jeho spíše zajímala role v týmu. Vycítil zájem, poznal cíle a ambice, to ho motivovalo. Není to u něj opřené o první nebo druhou ligu. Stalo se mi ale v jiných případech, že při jednání s hráči nebo agenty cítím, že někteří kluci o druhou ligu až tak zájem nemají, což se samozřejmě dalo čekat.

Týká se zmíněná korekce kádru hlavně hostování pro mladé hráče?
Předně musím říct, že jsem mile překvapený – mladých hráčů je tu poměrně dost a jsou šikovní. V áčku, juniorce i dorostu. Každý má své silné a slabé stránky, s každým je třeba pracovat, protože jsou všichni do budoucna příslibem. Ne všichni dojdou k metě profesionálního hráče a je víc než jasné, že ne všichni se mohou dostat na hřiště od první minuty. Chceme a musíme udělat vše pro to, abychom hráčům vymysleli nejoptimálnější program pro jejich vývoj a udrželi je motivované, posouvali je a přistupovali k nim individuálně. Někdo si sáhne na dres prvního týmu, pro někoho bude prostor částečně v juniorce a pro někoho je zase lepší varianta hrát někde dospělý fotbal. A to v klubu, který by odpovídal jeho rozvoji. To vše nás čeká v následujících týdnech. Je to otázka debat, přece jen jsem tu krátce, prostředí s těmi hráči pracuje delší dobu a některé hráče vidí výš, jiné zase níž, než já. Nemusíme být jednotní, ve finále ale musíme společně rozhodnout a posunout ty kluky dál.

Jaká je situace hráčů na testech, Mičoly a Majstoroviće?
Majstorović se v průběhu týdne zranil a jeho testování jsme tak ukončili. Opustil nás také Mičola, který nebyl zdravotně v pořádku. Zůstáváme s ním ale v kontaktu a uvidíme, jak se situace dále vyvine.

Jaký byl první měsíc v nové funkci?
Za ten měsíc jsem si stihl potvrdit, že klub je v kondici z hlediska zázemí i atmosféry. Nejsem z ničeho nemile překvapený nebo vyděšený. Klub je skromnější, co se týče personálního obsazení, ale lidi tady jej mají rádi a odvádějí pro něj maximum, co můžou. To je prostředí, které mi absolutně vyhovuje, a to i z hlediska lidských vztahů. Je to přesně takové, jaké jsem myslel a věřil, že by to mohlo být, a těším se na další práci.

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz