neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4.2019

2 Varnsdorf
0 Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 17:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Tomáš Požár: O posilách, mladých hráčích a prvním měsíci v nové funkci

Tomáš Požár: O posilách, mladých hráčích a prvním měsíci v nové funkci

B r n o - Sportovní manažer Zbrojovky má za sebou první měsíc v nové funkci. Za tu dobu stihl poznat desítky nových tváří - hráčů i zaměstnanců klubu. Přivedl dvě posily a dále pracuje na skladbě týmu pro nadcházející sezonu. V polovině přípravy jsme mu položili několik otázek.

29.06.2018 | Martin Lísal

 

Do Brna přišli zatím dva noví hráči, jaké jsou další plány a vize stran posilování kádru?
Není to úplně o konkrétních počtech, ale o možnostech a příležitostech. Jasně jsme si řekli, že chceme tým posílit a obohatit hlavně z hlediska variability do ofenzivní fáze, která byla z hlediska typologie úzká. Přišel středový hráč Bariš, který nám rozšíří možnosti na číslech 6 a 8. A v osobě Lukáše Magery přišel útočník, který má nějakou historii a viditelnou schopnost dávat góly a pomoci nám. Ještě bychom chtěli přivést další hráče, rychlostnější typy; dynamické, náběhové hráče směrem za obranu. Vše je o tom, jestli na to budeme mít vhodné kandidáty a jednání se povedou tak, jak je potřeba. Tým rozhodně uzavřený není, navíc začíná být poměrně široký a určitě dojde i ke korekci.

Potvrdilo se, že je těžší dostat hráče do druhé ligy?
Zrovna u Lukáše to tak těžké nebylo, jeho spíše zajímala role v týmu. Vycítil zájem, poznal cíle a ambice, to ho motivovalo. Není to u něj opřené o první nebo druhou ligu. Stalo se mi ale v jiných případech, že při jednání s hráči nebo agenty cítím, že někteří kluci o druhou ligu až tak zájem nemají, což se samozřejmě dalo čekat.

Týká se zmíněná korekce kádru hlavně hostování pro mladé hráče?
Předně musím říct, že jsem mile překvapený – mladých hráčů je tu poměrně dost a jsou šikovní. V áčku, juniorce i dorostu. Každý má své silné a slabé stránky, s každým je třeba pracovat, protože jsou všichni do budoucna příslibem. Ne všichni dojdou k metě profesionálního hráče a je víc než jasné, že ne všichni se mohou dostat na hřiště od první minuty. Chceme a musíme udělat vše pro to, abychom hráčům vymysleli nejoptimálnější program pro jejich vývoj a udrželi je motivované, posouvali je a přistupovali k nim individuálně. Někdo si sáhne na dres prvního týmu, pro někoho bude prostor částečně v juniorce a pro někoho je zase lepší varianta hrát někde dospělý fotbal. A to v klubu, který by odpovídal jeho rozvoji. To vše nás čeká v následujících týdnech. Je to otázka debat, přece jen jsem tu krátce, prostředí s těmi hráči pracuje delší dobu a některé hráče vidí výš, jiné zase níž, než já. Nemusíme být jednotní, ve finále ale musíme společně rozhodnout a posunout ty kluky dál.

Jaká je situace hráčů na testech, Mičoly a Majstoroviće?
Majstorović se v průběhu týdne zranil a jeho testování jsme tak ukončili. Opustil nás také Mičola, který nebyl zdravotně v pořádku. Zůstáváme s ním ale v kontaktu a uvidíme, jak se situace dále vyvine.

Jaký byl první měsíc v nové funkci?
Za ten měsíc jsem si stihl potvrdit, že klub je v kondici z hlediska zázemí i atmosféry. Nejsem z ničeho nemile překvapený nebo vyděšený. Klub je skromnější, co se týče personálního obsazení, ale lidi tady jej mají rádi a odvádějí pro něj maximum, co můžou. To je prostředí, které mi absolutně vyhovuje, a to i z hlediska lidských vztahů. Je to přesně takové, jaké jsem myslel a věřil, že by to mohlo být, a těším se na další práci.

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz