čtvrtek 30.1.2020

0 Balzan FC
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.2020

3 Trenčín
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2., 11:00

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Tomáš Požár: O posilách, mladých hráčích a prvním měsíci v nové funkci

Tomáš Požár: O posilách, mladých hráčích a prvním měsíci v nové funkci

B r n o - Sportovní manažer Zbrojovky má za sebou první měsíc v nové funkci. Za tu dobu stihl poznat desítky nových tváří - hráčů i zaměstnanců klubu. Přivedl dvě posily a dále pracuje na skladbě týmu pro nadcházející sezonu. V polovině přípravy jsme mu položili několik otázek.

29.06.2018 | Martin Lísal

 

Do Brna přišli zatím dva noví hráči, jaké jsou další plány a vize stran posilování kádru?
Není to úplně o konkrétních počtech, ale o možnostech a příležitostech. Jasně jsme si řekli, že chceme tým posílit a obohatit hlavně z hlediska variability do ofenzivní fáze, která byla z hlediska typologie úzká. Přišel středový hráč Bariš, který nám rozšíří možnosti na číslech 6 a 8. A v osobě Lukáše Magery přišel útočník, který má nějakou historii a viditelnou schopnost dávat góly a pomoci nám. Ještě bychom chtěli přivést další hráče, rychlostnější typy; dynamické, náběhové hráče směrem za obranu. Vše je o tom, jestli na to budeme mít vhodné kandidáty a jednání se povedou tak, jak je potřeba. Tým rozhodně uzavřený není, navíc začíná být poměrně široký a určitě dojde i ke korekci.

Potvrdilo se, že je těžší dostat hráče do druhé ligy?
Zrovna u Lukáše to tak těžké nebylo, jeho spíše zajímala role v týmu. Vycítil zájem, poznal cíle a ambice, to ho motivovalo. Není to u něj opřené o první nebo druhou ligu. Stalo se mi ale v jiných případech, že při jednání s hráči nebo agenty cítím, že někteří kluci o druhou ligu až tak zájem nemají, což se samozřejmě dalo čekat.

Týká se zmíněná korekce kádru hlavně hostování pro mladé hráče?
Předně musím říct, že jsem mile překvapený – mladých hráčů je tu poměrně dost a jsou šikovní. V áčku, juniorce i dorostu. Každý má své silné a slabé stránky, s každým je třeba pracovat, protože jsou všichni do budoucna příslibem. Ne všichni dojdou k metě profesionálního hráče a je víc než jasné, že ne všichni se mohou dostat na hřiště od první minuty. Chceme a musíme udělat vše pro to, abychom hráčům vymysleli nejoptimálnější program pro jejich vývoj a udrželi je motivované, posouvali je a přistupovali k nim individuálně. Někdo si sáhne na dres prvního týmu, pro někoho bude prostor částečně v juniorce a pro někoho je zase lepší varianta hrát někde dospělý fotbal. A to v klubu, který by odpovídal jeho rozvoji. To vše nás čeká v následujících týdnech. Je to otázka debat, přece jen jsem tu krátce, prostředí s těmi hráči pracuje delší dobu a některé hráče vidí výš, jiné zase níž, než já. Nemusíme být jednotní, ve finále ale musíme společně rozhodnout a posunout ty kluky dál.

Jaká je situace hráčů na testech, Mičoly a Majstoroviće?
Majstorović se v průběhu týdne zranil a jeho testování jsme tak ukončili. Opustil nás také Mičola, který nebyl zdravotně v pořádku. Zůstáváme s ním ale v kontaktu a uvidíme, jak se situace dále vyvine.

Jaký byl první měsíc v nové funkci?
Za ten měsíc jsem si stihl potvrdit, že klub je v kondici z hlediska zázemí i atmosféry. Nejsem z ničeho nemile překvapený nebo vyděšený. Klub je skromnější, co se týče personálního obsazení, ale lidi tady jej mají rádi a odvádějí pro něj maximum, co můžou. To je prostředí, které mi absolutně vyhovuje, a to i z hlediska lidských vztahů. Je to přesně takové, jaké jsem myslel a věřil, že by to mohlo být, a těším se na další práci.

 

Aktuality

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz