úterý 7.5.2019

2 Zbrojovka Brno
0 Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.2019

2 Vítkovice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 15:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

středa 29.5., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
???
Baráž

neděle 2.6., 18:30

???
Zbrojovka Brno
Baráž

Trenér Duroň: Vážím si toho, že se v Brně můžeme utkat s takovými soupeři

Trenér Duroň: Vážím si toho, že se v Brně můžeme utkat s takovými soupeři

B r n o - Už zítra se rozhoří boje prestižního turnaje O pohár primátorky města Brna. Pro trenéra mladých Zbrojováků Filipa Duroně bude klání symbolickým zakončením hodně divokého a náročného týdne!

17.05.2019 | Martin Lísal

 

O víkendu s RFA turnaj v Srbsku, v týdnu dva přátelské zápasy s reprezentací U14 v Nizozemsku - a zítra zápasy s Manchesterem a spol. "Přiznám se, že někdy už únavu cítím, hlavně je to všechno obrovská zkušenost. Člověku to umožní dívat se na fotbal jinou optikou, poznat jinou fotbalovou školu. Mrzí mě, že jsem nemohl být s hráči poslední týden před turnajem, ale Honza Ovčačík ví přesně, na čem chceme pracovat. A pokud D1 dá, v pátek odpoledne už na tréninku budu," hlásí Duroň.

V Nizozemsku s ním byli i dva Zbrojováci - Martin Černý a Tomáš Osvald. Oba se rozhodně neztratili, první duel mimochodem skončil remízou 1:1 a ve druhém se domácí Nizozemci radovali z výhry 2:0. Stihnou Tomáš s Martinem turnaj také? "Měli by. Tím, že máme devatenáct hráčů, musíme nakonec zvolit finální nominaci 16 hráčů plus dva gólmani. To je na turnaji asi nejtěžší, protože nejraději bychom tam pochopitelně měli všechny kluky. Na druhou stranu máme fantastickou partu a skvělou atmosféru v kabině, takže ti, kteří v nominaci nebudou, nás rozhodně přijdou podpořit."

Na výběr koučů Duroně s Ovčačíkem čeká ve skupině Regionální akademie z Plzeňska, Karpaty Lvov a Manchester United. "Akademie jsou vždy kvalitním soupeřem, Lvov bude také silný a o Manchesteru se nemusíme bavit, ať už dojede s jakýmkoliv výběrem. Kluci si osahají jiný fotbal, ukáží si hranice a možnosti. Může je to posunout dál a já si nesmírně vážím toho, že takový turnaj můžeme hrát u nás v Brně. Ne každý si asi uvědomuje, jak fantastické to je a jak je náročné takový turnaj uspořádat," pochvaluje si Duroň, který už zkušenosti s anglickou kopanou má. "V předminulé sezóně jsme se dvakrát úspěšně utkali s Liverpoolem. Ovšem potkat takové soupeře v Brně je zase o něco víc a je to velká výzva nejen pro nás, ale pro klub samotný i pro město Brno."

A s jakým cílem Brňané do turnaje půjdou? "Pochopitelně chceme vyhrát každý zápas. Jsme ale zároveň v nějakém učebním procesu, je naším hlavním cílem rozvoj a posun hráčských dovedností a jejich fotbalovosti. Turnaj nám ukáže realitu a naše hranice. Soupeři jsou vesměs silní, a to ve všech skupinách. Máme představu třeba o tom, jak hraje Austria, se kterou se pravidelně potkáváme, stejně jako s českou a slovenskou špičkou. Tohle bude zase další krok vpřed," zakončil Duroň.

Přijďte tedy mladé Zbrojováky v sobotu podpořit! V 9.. hrají na Srbské (hř. č. 2) s plzeňskou akademií, v 10:50 se Lvovem a na závěr ve 14:10 s Manchesterem. Další informace k turnaji najdete zde.

 

Aktuality

14.5.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 14. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

8.5.2019

Zbrojováci v reprezentaci

Hráči Zbrojovky David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro nadcházející Development Cup v Praze. Soupeři národního týmu jsou Spojené státy americké, Venezuela a Maďarsko. Martin Černý a Tomáš Osvald pak nastoupí v rámci výběru U14 ve dvou přípravných zápasech proti Nizozemsku.

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz