Bitva na Moravském poli - v utkání legend trefil Trousil remízu

Bitva na Moravském poli - v utkání legend trefil Trousil remízu

B r n o - Nebyl to poslední bod programu, ale byl dost možná nejlákavější. V rámci Bitvy na Moravském poli na sebe na lužáneckém trávníku narazily výběry legend Zbrojovky a olomoucké Sigmy. V duelu týmů s našlapanými soupiskami se urodila nakonec remíza.

Brňany vedl do boje trenér Karol Dobiaš. Opřít se mohl o zkušenost v zastoupení mistrů ligy Josefa Hrona, Karla Jarůška či Jana Kopence, který se ve věku 70 let loučil s kariérou. Nescházelo ani dravé mládí v podobě Honzy Poláka či Pavla Zavadila. Celkově stálo na straně Brna 4206 prvoligových startů v červeném dresu.

Sigmu měl na povel kouč, který mohl dost dobře trénovat oba mančafty - Petr Uličný. I mezi jeho svěřenci byli hráči, kteří nastupovali za oba týmy, namátkou Martin Kotůlek, Marek Heinz či Tomáš Janotka. A právě posledně jmenovaný otevřel v první půli skóre, když překonal Hrona v bráně Zbrojovky.

Když přidal druhou trefu Jiří Balcárek, nevypadalo to s brněnskými legendami nejlépe. Opak byl ale pravdou, k obratu zaveleli borci s číslem 7. Na vysvětlenou, Zbrojováci si vybrali svá oblíbená čísla, takže docházelo často k jejich zdvojení či ztrojení, s číslem 8 hráli dokonce čtyři Zbrojováci. Onu sedmičku oblékli tři borci - a dva z nich srovnali skóre. Nejprve snížil chytrým lobem Zavadil, vyrovnání zařídil po Sieglově centru Richard Dostálek.

Do půle padlo ještě po jednom gólu na obou stranách hřiště. Přibyla překonal úchvatnou ranou Ordoš a své neméně úchvatné sólo zakončil krátce před pauzou Švancara. Poločasový výsledek tedy zněl 3:3.

Početně silnější Zbrojovka ve druhé půli diktovala tempo hry, dlouho se ale nedokázala prosadit a naopak inkasovala. Snaha o vyrovnání přinesla ovoce až v samém závěru - Zavadilův centr usměrnil do sítě hlavou Trousil a trefil tak konečnou remízu 4:4.

FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc 4:4 (3:3)

Branky: Zavadil, Dostálek, Švancara, Trousil - Janotka, Balcárek, Ordoš, Hubník.

FC Zbrojovka Brno: Hron, Přibyl, Vlasák - Cihlář, Křivánek, Maléř, Zbončák, Siegl, Valnoha, Trousil, Kopenec, Polách, Šmíd, Pacanda, Pat. Holomek, Pav. Holomek, Švancara, Mezlík, Široký, Abrahám, L. Došek, Dostálek, Šustr, Chaloupka, Polák, Jarůšek, Kobylka, Zavadil, Zúbek. Trenér Dobiaš.

SK Sigma Olomouc: Vaniak, Lovásik - Janotka, Škerle, Látal, Sedláček, Kotůlek, Kovář, Mucha, Machala, Heinz, Balcárek, Vyskočil, Ordoš, Kobylík, Hubník, Kučerňák. Trenér Uličný.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Machálek před utkáním s Duklou
31.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Duklou

B r n o - Výhra v Ústí už je pomalu zapomenuta, na Zbrojováky čeká v krátkém sledu další sled....
VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí nad Labem!
A-tým
31.05.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí...

B r n o - Zbrojovka vstoupila do soutěže po koronavirové pauze úspěšně, na hřišti v Ústí zvítězila...
VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...