VIDEO: 27 let od pohárového finále na Strahově

VIDEO: 27 let od pohárového finále na Strahově

B r n o - Přesně před 27 lety se několik tisíc brněnských fanoušků vypravilo na Strahov, kde Bobíci bojovali ve finále Poháru ČMFS proti pražské Spartě. Připomeňte si v krátkém sestřihu duel, který nakonec znamenal vstupenku do Poháru vítězů pohárů!

Zbrojovka prošla do finále přes Třebíč, Ratíškovice, Uherský Brod, Olomouc, Teplice a Opavu. Šest výher, skóre 12:1. V roce 1993 řádil zejména Jiří Záleský, který svými góly trefil dvě výhry 1:0 v řadě.

Nescházel ani ve finálovém utkání. To Zbrojovka odehrála v této sestavě: Rabušic - Kobylka, Maléř, Křivánek, F. Chovanec - Šmíd (83. Soldán), Záleský, Pavel Holomek, Lasota - Janošťák, Wagner. Trenérem byl Josef Masopust, jeho asistentem Rosťa Václavíček.

V dresu Sparty se představil například Zdeněk Svoboda. Na lavičce seděl mladičký Pavel Nedvěd a zápas tak byl jedním z mála, kdy proti sobě stanuli dva naši jediní vítězové ankety Zlatý míč. K repríze pak došlo ještě v ligovém ročníku 1993/94 (to už Nedvěd zasáhl i do hry).

Z Brna do Prahy zamířily desítky autobusů a Brňané tak na Strahově měli takřka domácí prostředí. "Lidí dojelo neuvěřitelné množství. Vzpomínám si, že jeden z fanoušků dokonce odjel domů v autě, které vyhrál v tombole. Měli jsme nějaké šance, za stavu 0:1 jsme pak ale dostali druhý gól ze sporné penalty," vzpomíná jeden z aktérů utkání a současný trenér Zbrojovky Petr Maléř.

V první půli se brankově prosadil Roman Vonášek, pojistku přidal ze zmíněné penalty osmnáct minut před koncem Michal Bílek. Náplast na prohru 2:0 ale přinesl fakt, že Sparta vybojovala "double" a Brno si tak finálovou účastí zajistilo účast v následujícím ročníku Poháru vítězů pohárů. "Pokud si dobře vzpomínám, po finále to ještě nebylo jasné, až pár dní potom, kdy si Sparta pojistila titul," loví v paměti Maléř.

V Poháru vítězů pohárů los svěřencům Josefa Masopusta přisoudil do cesty Bayer Leverkusen, po venkovní prohře 0:2 přišla i porážka v odvetě, tentokrát 0:3. "Škoda, že jsme v Leverkusenu za stavu 0:2 nedali gól, v závěru měl velkou šanci Eda Lasota. To bychom asi žili víc, takhle už nám lidi moc nevěřili a došlo jich asi deset tisíc. Měli velkou kvalitu, hrával za ně Pavel Hapal, reprezentant Kirsten, který nastoupil jen v Brně a dával nám první gól. Měl jsem i jeho dres, ale někde jsem ho ztratil," připojuje Maléř.

další články

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!

B r n o - Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1....
Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve Vítkovicích!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve...

B r n o - Třetí zápas po obnovení soutěže, třetí díl Tribuny Štatl! Také ve čtvrtek můžete v...
VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít, uvědomuje si Šustr
A-tým
02.06.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít,...

B r n o - Po dlouhé pauze Zbrojovka představila v domácím prostředí. Šlágr kola s pražskou Duklou...