Zbrojováci pomáhali darovat krev a završili tak desátý rok spolupráce!

Zbrojováci pomáhali darovat krev a završili tak desátý rok spolupráce!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky dnes opět pomáhali s darováním krve. Završili tak desátý rok úspěšné spolupráce s Transfuzním a tkáňovým oddělením Fakultní nemocnice Brno.

Hráči prvního týmu se na oddělení sešli před osmou hodinou ranní. Chybělo šest reprezentantů a marodi, jinak se tým dostavil kompletní.

Zbrojováci se ihned rozdělili do skupinek a obsadili tradiční stanoviště - šatnu či odběr vzorků. Další měli na starost podporu dárců přímo na sále a Jakubové Řezníček, Šural a Šiman dávali dárcům odměnou sladké či slané snídaně, kávu a čaj. Samozřejmostí byly drobné dárky v podobě plakátů či pexesa.

Přímo na místě se někteří z hráčů spontánně rozhodli také darovat krev. Přísným sítem prošel Ondřej Pachlopník, která se tak stal jedním z dnešních prvodárců. Tím dalším byl sportovní manažer Zdeněk Psotka, i když v jeho případě to není úplně přesné označení - krev už totiž několikrát daroval v domovské Olomouci.

Pokud byste se rádi zapojili a podpořili myšlenku dárcovství, můžete se ve zbytku dne zúčastnit aukce speciálních dresů bez symbolů A, B a O. V nich Zbrojováci sehráli zápas proti Líšni a aukce končí právě dnes. Výtěžek z ní poputuje na konto partnerských zdravotnických organizací pro další podporu dárcovství.

Hlavním smyslem akce Daruj krev se Zbrojovkou je propagace dárcovství a nábor prvodárců. Spolupráce klubu s Transfuzním a tkáňovým oddělením FN Bohunice trvá od září 2013. Děkujeme všem dárcům a prvodárcům, kteří se rozhodli darovat krev. Vaše pomoc je nesmírně důležitá!

S organizací akce nám pomohli naši partneři - Fakultní nemocnice Brno, TRIPOLI, AZ SERVIS, STROJATECH, Knihy Dobrovský a Ozzakova ruční myčka. I jim tedy děkujeme za pomoc.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...
VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...