Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim. Sázel góly za dorost, dostal se do reprezentace, debutoval za první mužstvo. A v samém závěru pět minut před koncem rozhodl povedenou trefou přípravné utkání s Opavou.

„Dostal jsem dobrý balon od Heloše, zasekl jsem si borce a intuitivně jsem zakončil na první tyč. Byl to pěkný gól a určitě to potěší. Byl to jeden z mých cílů a teď jsem ho dosáhl, byť je to jen příprava,“ popisoval svou trefu Večeřa. Několik zajímavých šancí měl už minulý pátek v Chrudimi, to z toho byla jedna gólová přihrávka. „Jsem rád, že se mi to povedlo prolomit už teď a nemusím čekat do jara. Snad to tam bude padat dál.“

Velkou radost z Filipova gólu měli i zkušenější parťáci v čele s Romanem Potočným. „Pro tak mladého hráče, jako jsem já, jsou tohle skvělé zkušenosti. Třeba s Potokem jsem často na tréninku v týmu, dává mi rady a hodně mi pomáhá se zlepšovat. Je pravda, že z mého gólu měl snad větší radost, než jsem měl já,“ smál se útočník, který v lednu oslaví osmnácté narozeniny.

V létě přitom nic výrazněji nenasvědčovalo, že by se měl prosadit tak rychle. „Je to až neuvěřitelné, tehdy jsem bojoval o místo v dorostu a teď mám starty za áčko, dnes i gól,“ kroutí pomyslně hlavou druhý nejlepší střelec dorostenecké ligy. Na podzim skóroval desetkrát, přidal dvě nahrávky. „Celkově se nám podzim v dorostu spíše vydařil, ale hodně nás bolí prohra v posledním kole s Baníkem. Byli jsme lepší, přestože jsme hráli v deseti. Bohužel to nevyšlo, v tabulce jsme na tom mohli v případě výhry být výrazně lépe,“ ohlíží se Večeřa za podzimem.

Debut v áčku si odbyl v poháru právě v Opavě, celkem tedy do statistik zatím zapsal tři starty. Jestli budou naskakovat další, to zatím neřeší. „Teď se musím soustředit na školu, protože se uzavírají známky. Přes svátky si chci hlavně odpočinout a v lednu se uvidí, s kým půjdu do přípravy,“ uzavírá mládežnický reprezentant.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...