VIDEO: Trenér Kříž po utkání v Líšni

VIDEO: Trenér Kříž po utkání v Líšni

B r n o – Zatímco domácí trenér Valachovič už má se soubojem brněnských týmů bohaté zkušenosti, pro Lukáše Kříže to byla na druholigové úrovni premiéra. Jeho svěřenci si z utkání nakonec odnesli remízu, kterou kouč označil za spravedlivou.

„Utkání mělo náboj, ať už fanouškovský, nebo i mezi hráči je určité napětí. Líšeň do toho vstoupila trochu lépe a měla dvě nebezpečné situace. Zhruba od patnácté minuty jsme pak začali držet balon, chystat si prostory na to, abychom se dostali do koncovky. Ale první poločas se mi z naší strany moc nelíbil, něco jsme si k tomu řekli a začali jsme se tam více tlačit. Odměnou byla branka, měli jsme i další možnosti, kdy třeba Endlík netrefil ideálně míč a Kubu Řezníčka fantasticky vychytal gólman. Pak jsme trochu zalezli, nechali jsme hrát Líšeň, která nás dobře přečíslovala a z jedné takové situace vyrovnala. Celkově je remíza asi spravedlivá,“ shrnul Kříž průběh duelu na pozápasové tiskové konferenci.

Získaný bod nakonec pro oba soupeře až tak mnoho neřeší. „Samozřejmě jsme měli obavy, víme, jak tabulka vypadá. Je to našlapané, máme teď 35 bodů, ale klid není, musíme ještě jednou vyhrát,“ má jasno trenér. Ideálně hned příští víkend doma s Kroměříží, ovšem právě domácí zápasy nejsou letos silnou disciplínou Zbrojovky. „Asi zvolíme jiný stadion,“ pousmál se Kříž. „Těžko říct, čím to je, musíme to zkrátka zlomit a získat klid.“

Jediný gól nakonec vstřelil kapitán Jakub Řezníček, pro něhož to byl třináctý letošní zásah – a první jarní. „Je to střelec, který si šanci zaslouží, odvedl tu kus práce. To, že se mu teď nějakou dobu nedařilo vstřelit gól… Doufali jsme, že to přijde, a jsem rád, že to dnes trefil,“ doplnil Kříž.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...