VIDEO: Zdeněk Toman po utkání s FK Pohronie

VIDEO: Zdeněk Toman po utkání s FK Pohronie

Ž i a r n a d H r o n o m - Zhruba půlhodinu čekala Zbrojovka v utkání proti Pohronie na větší šanci. Čekání se ovšem vyplatilo, neboť hned první možnost skončila krásnou brankou. Na svědomí ji měl Zdeněk Toman.

Svým dílem se tak podepsal pod výhrou 4:1. „Určitě panuje spokojenost, protože jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Navíc jsem dal svůj první gól v A týmu, za což jsem opravdu rád,“ netajil Toman, který v „áčku“ debutoval před rokem taktéž v letní přípravě.

Řezníček převzal míč na půlce, poslal jej Tomanovi do běhu a výsledkem byla parádní trefa. Gólová akce nevznikla náhodou, už předtím se osmnáctiletý Zbrojovák několikrát dral podobným způsobem do zakončení. „Dostal jsem řadu pokynů od trenérů a tohle byl jeden z nich. Řezňa mi výborně nahrál, já jsem si to převzal, dobře nachystal a jsem rád, že to tam padlo.“

Krajní obránce je zatím spokojený i s novým systémem, který Zbrojovka praktikuje. „Rozestavení 3-4-3 mi vyhovuje, je to útočnější, než co jsme hrávali dříve. Hábéčko by mělo v moderním fotbale hodně podporovat ofenzivu. To mi vyhovuje, když můžu útočit i bránit,“ přikyvuje Toman.

A jak zatím vstřebává tréninkové dávky? "Je to náročné, ale to asi pro všechny. Máme výbornou regeneraci, dobré maséry a přistupujeme k tomu profesionálně, takže to zatím zvládám v pohodě.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...