Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v 10:30 čeká divizní premiéra na hřišti Břeclavi.

Od posledního soutěžního utkání "béčka" uteklo neuvěřitelných devět měsíců. Tehdy Brňané završili podzim výhrou se Starou Říší a nikdo ještě netušil, že jarní zápasy přeruší epidemie koronaviru. Zbrojovka se tehdy nacházela na druhé pozici, zatímco její sobotní soupeř byl poslední.

Duel bude velkou premiérou pro hráče, kteří se do kádru rezervy posunuli z dorostu - a také pro trenéra Martina Mašu. Jeho svěřenci v přípravě čtyřikrát zvítězili, zdolali mimo jiné i třetiligové týmy Kroměříže a Rosic. Na závěr remizovali s béčkem Slovácka. "Těšíme se všichni na první zápas. Příprava nám výsledkově vyšla, byli jsme spokojení i s přístupem kluků, kteří všechno odjezdili. Zapracovat musíme na taktických věcech, v některých momentech bychom se měli umět chovat taktičtěji. Přece jen kluci z dorostu nikdy mužský fotbal nehráli, návyky jsou jiné. Příprava je příprava, v soutěži samotné už nám ale nikdo nedá nic zadarmo a každý zápas bude těžký," je si vědom kouč.

Cíl pro Zbrojovku se nemění. Jediným rozdílem je absence béčka Jihlavy a naopak přesun Hodonína. "Hodonín bude určitě patřit k největším soupeřům, silný zůstává Lanžhot. Dále Tasovice, Bystřice posílala. Ale třeba celky z Vysočiny jsou doma vždycky nepříjemné. Naším cílem nicméně je první místo, protože pro kluky je třetí liga nesmírně důležitá, ty nůžky mezi soutěžemi pak nejsou tak otevřené."

Co se týče kádru, posílili jej především hráči z dorostu. Do Brna se vrátil ofenzivní hráč Lukáš Rogožan, který naposledy působil ve Vyškově. Na hostování do Vrchoviny zamířil Filip Holman, do Rosic přešli Dominik Blažík a Tomáš Dobrovodský, do Startu Brno Ondřej Doubravský a Lukáš Gruber. "Jsme samozřejmě v kontaktu s trenéry áčka, kádr budeme dle potřeby upravovat a slaďovat. Někteří kluci občas s áčkem trénují, aby si zvykli a nebyl to pro ně pak velký skok. Je to pro ně navíc velká motivace, když třeba vidí, jak na jaře válel Ondra Pachlopník, který s nimi na podzim hrál," doplnil Maša.

V jediném vzájemném duelu zvítězila Zbrojovka na podzim 3:1. K jarní odvetě už z výše zmíněných důvodů nedošlo.

další články

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!
Ostatní
30.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!

B r n o - Pražil kávu, pracoval v jaderné elektrárně, teď se stará o tenisové kurty. A taky hrál...
U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně
Mládež
30.09.2020 | Martin Lísal

U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně

O p o č n o - Mladí Zbrojováci z týmu U10 se o víkendu vydali na kvalitně obsazený turnaj do...
Fanshop dočasně přechází na nový režim
Ostatní
29.09.2020 | Martin Lísal

Fanshop dočasně přechází na nový režim

B r n o - S ohledem na aktuální situaci a z preventivních důvodů přechází oficiální zbrojovácký...