Béčko zahájilo přípravu s novými trenéry

Béčko zahájilo přípravu s novými trenéry

B r n o - Přípravu na nový ročník dnes zahájil také brněnský B tým. Mladé Zbrojováky povedou do boje o postup noví trenéři - kormidla se ujal někdejší kouč dorostu Lukáš Kříž, jeho hrajícím asistentem pak bude navrátilec Peter Štepanovský.

"Víme, že nás čeká hodně náročný úkol, v minulých letech se postup nepodařil. Jsem rád, že se mladí hráči budou moci opřít o zkušeného fotbalistu, jakým Peter bezesporu je. V kabině bude mít velké slovo a věřím, že i díky tomu svůj úkol všichni zvládneme," řekl před prvním tréninkem Kříž. Ten kromě sedmi let ve Zbrojovce trenérsky působil v Bohunicích či ve Znojmě.

Peter Štepanovský odehrál za Zbrojovku v letech 2018 až 2022 111 soutěžních zápasů, vstřelil 19 branek a na 13 dalších nahrál. Minulý ročník strávil v Komárnu. "Ale rodina zůstala v Brně, takže až tak velká změna to teď není. Od začátku roku studuji v Bratislavě UEFA licenci B a zároveň kondičního trenéra u FAČR. Jsme domluvení, že bych měl být hrající asistent a starat se i o kondici hráčů. Je to zajímavá výzva a těším se na to," komentoval svůj návrat Štepanovský.

Kádr loňského týmu doplnili hráči z dorostu a dva hráči z Trnavy - Viktor Drozd a Adam Klimek. "S trenérem Klusáčkem jsme se bavili o tom, jak by měla vypadat výpomoc hráčů prvního mužstva, o které bychom se samozřejmě také rádi opřeli," doplnil Kříž.

U mužstva po letech skončil dosavadní trenér Martin Maša, stejně jako loňský asistent Martin Kasálek. Klub oběma děkuje za odvedené služby a přeje hodně štěstí do další fotbalové cesty. A změnou je také soutěž - po roční anabázi se Brňané vracejí do Divize D. Domácí zápasy by měli hrát opět v Bystrci.

další články

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...