Byl jsem trochu nervózní, přiznal debutant Petr

Byl jsem trochu nervózní, přiznal debutant Petr

Svého premierového startu za Zbrojovku se v sobotu dočkal stříbrný reprezentant z MS do 20 let 2007, brankář Radek Petr. Během vítězného debutu lovil míč ze sítě pouze jednou a právě ke gólové situaci se mimo jiné vyjádřil během svých pozápasových postřehů.

„Při gólu jsem viděl balon až na poslední chvíli, možná tam byla i lehká teč Josefa Kaufmana a nedalo se s tím bohužel nic dělat,“ litoval novic v brněnské bráně.

„Co se týče mé premiéry, jsem hlavně rád, že se podařilo vyhrát. Byl to můj vůbec první zápas v české lize, a tak jsem logicky cítil lehkou nervozitu, ale snažil jsem se koncentrovat a nedat to znát. Podařilo se nám získat tři body a to je nejdůležitější,“ pokračoval Petr.

O tom, že se dnes postaví mezi tyče, se Petr dozvěděl až v den zápasu: „Po zápase se Slavií jsem chytal za juniorský výběr a bylo mi naznačeno, že bych mohl dostat příležitost, ale jistotu jsem neměl až do dnešního tréninku. Je to tak možná dobře, alespoň nad tím člověk nemusí moc přemýšlet,“ prozradil pětadvacetiletý brankář, který naposledy chytal za bulharský Razgrad.

Další otázka směřovala na to, jak se dokázal Petr vyrovnat se situací, kdy několik kol nemohl kvůli komplikacím s přestupem ani na lavičku náhradníků: „Už jednou jsem něco podobného zažil v Belgii, kdy jsem nemohl chytat proti Anderlechtu, ale tenkrát to bylo možná dobře, protože se prohrálo 4:1,“ zavtipkoval Petr. Ten se také nezapomněl vyjádřit k netradiční trefě Petra Švancary: „Zrovna včera v autobuse se Peťa smál, že v kolonce „góly hlavou“ má velkou nulu a zrovna dneska mu to tam padlo,“ uzavřel se smíchem Petr.

další články

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!
A-tým
27.11.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!

B r n o - FORTUNA:LIGA jede dál a nabírá závratné tempo. Zbrojováci mají před sebou jeden z...
Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...