Byl jsem trochu nervózní, přiznal debutant Petr

Byl jsem trochu nervózní, přiznal debutant Petr

Svého premierového startu za Zbrojovku se v sobotu dočkal stříbrný reprezentant z MS do 20 let 2007, brankář Radek Petr. Během vítězného debutu lovil míč ze sítě pouze jednou a právě ke gólové situaci se mimo jiné vyjádřil během svých pozápasových postřehů.

„Při gólu jsem viděl balon až na poslední chvíli, možná tam byla i lehká teč Josefa Kaufmana a nedalo se s tím bohužel nic dělat,“ litoval novic v brněnské bráně.

„Co se týče mé premiéry, jsem hlavně rád, že se podařilo vyhrát. Byl to můj vůbec první zápas v české lize, a tak jsem logicky cítil lehkou nervozitu, ale snažil jsem se koncentrovat a nedat to znát. Podařilo se nám získat tři body a to je nejdůležitější,“ pokračoval Petr.

O tom, že se dnes postaví mezi tyče, se Petr dozvěděl až v den zápasu: „Po zápase se Slavií jsem chytal za juniorský výběr a bylo mi naznačeno, že bych mohl dostat příležitost, ale jistotu jsem neměl až do dnešního tréninku. Je to tak možná dobře, alespoň nad tím člověk nemusí moc přemýšlet,“ prozradil pětadvacetiletý brankář, který naposledy chytal za bulharský Razgrad.

Další otázka směřovala na to, jak se dokázal Petr vyrovnat se situací, kdy několik kol nemohl kvůli komplikacím s přestupem ani na lavičku náhradníků: „Už jednou jsem něco podobného zažil v Belgii, kdy jsem nemohl chytat proti Anderlechtu, ale tenkrát to bylo možná dobře, protože se prohrálo 4:1,“ zavtipkoval Petr. Ten se také nezapomněl vyjádřit k netradiční trefě Petra Švancary: „Zrovna včera v autobuse se Peťa smál, že v kolonce „góly hlavou“ má velkou nulu a zrovna dneska mu to tam padlo,“ uzavřel se smíchem Petr.

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...
Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v...

B R N O - První duel po krátké zimní pauze vyslal Zbrojovku do Čech, kde se v rámci patnáctého kola...
Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků
Ostatní
16.01.2021 | Martin Lísal, Jiří Novotný

Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků

B r n o - Bojovat o ligové body 15. ledna? Letošní ročník FORTUNA:LIGY stanovil v tomto ohledu...