Chceme ty důležité body získat co nejdřív, netají Pavel Zavadil

Chceme ty důležité body získat co nejdřív, netají Pavel Zavadil

Asi málokdo má rád, když se ukáže, že čekal na důležitý moment zbytečně a v poslední chvíli došlo k odložení či posunu. Podobně na tom byli fotbalisté Zbrojovky v pátek před utkáním na Dukle - záložník Pavel Zavadil z toho ale vědu nedělá.

"Není samozřejmě úplně příjemné, když se chystáte na zápas, vše k tomu směřujete a pak to nevyjde. Nejedná se nicméně o nějakou zásadní komplikaci. Prostě potrénujeme o pár dní déle, navíc to tak určitě bude lepší, než kdyby se hrálo na vodě," přemítá autor dvou letošních branek (mimochodem velice důležitých).

Co od Dukly čekat, to už Brňané dobře ví, vždyť s ní na podzim doma prohráli 1:3. "Přehráli nás, ta výhra byla zasloužená. Navíc se jim daří celou sezonu, hrají nahoře a jsou oživením ligy. Trenér Kozel udělal kus práce, Dukla se snaží hrát fotbal a ne jen nakopávat, jsou skvělí v zakončení. Mají velkou kvalitu, musím přiznat, že jejich fotbal se mi líbí," vysekl poklonu soupeři, který je pro mnohé překvapením ligy.

"My ale chceme udělat co nejdříve ten důležitý bod či dva. Nechceme se ohlížet na nic ostatního," dodává jedním dechem. Spekulacemi, kolik bodů by mohlo stačit, se nezabývá. "Určitě jsou lidé, kteří podobné teorie řeší, propočítávají varianty, já se ale soustředím jen na hřiště a na sebe. Máme do konce čtyři kola a musíme to dotáhnout," burcuje. Nepovažuje tak za nějak zásadní výhodu fakt, že Zbrojovka už bude po odehrání zbylých zápasů kola vědět, jaká je aktuální situace v ohrožených vodách.

Kromě výsledků "svého" týmu stíhá Zavadil sledovat i juniorku. "Klobouk dolů před nimi, letos mají dobrou sezonu a snad to dotáhnou. Dnes jsem ještě nebyl doma, takže nevím, jak hráli, ale jinak je sleduju a na několika zápasech jsem byl i osobně," prozrazuje. Zpráva, že v dnešním kole juniorka prohrála na Bohemce a náskok na Slavii se opět snížil, mu sice radost nedělá, ale týmu věří. "Do konce chybí pár kol, snad to dotáhnou."

Zavadil si udržuje přehled o sportovním dění, pochopitelně mu tak neuniklo právě probíhající mistrovství světa v ledním hokeji. "Musím ale přiznat, že moc zápasů jsem neviděl, nicméně na Norsko se těším, to snad nějak stihnu."

Po informaci, že duel s Nory startuje v 16:15, tedy před utkáním na Dukle, reaguje pohotově: "Tak to budou muset zabrat, abych je ještě viděl. Stejně jako musí zabrat i Zbrojovka."

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...