Čtvrteční termín by pro nás neměl být problémem, ujišťuje Čuhel

Čtvrteční termín by pro nás neměl být problémem, ujišťuje Čuhel

Po první prohře v sezoně měl trenér Čuhel zřejmě nad čím přemýšlet, nicméně šance na opravu přišla dříve, než je obvyklé - na hřišti Slavie se Brno představí netradičně již ve čtvrtek.

To je nepříjemné hlavně z pohledu fanoušků, kterých na zápas nepřijede z Brna tolik, kolik by si našlo čas o víkendu, hráči se však dle trenéra s touto změnou vyrovnají. "Věděli jsme o tom dlouho dopředu, byl čas se připravit, navíc to je pro oba týmy stejné, hráči si pohárový režim už v minulosti vyzkoušeli," nedělá si z přesunu utkání na čtvrtek Čuhel těžkou hlavu.

Ani vysoké teploty, v současné době sužující Českou republiku, by neměly být problémem. "Tomu je třeba uzpůsobit hlavně pitný režim, a to už před zápasem. Hráči v létě trénují, vědí tedy, co je čeká a jak se na to připravit."

Větší starosti trenérovi dělá složení sestavy. "Hrát nebude kvůli dohodě klubů Kaufman, kterého máme ze Slavie na hostování. Samozřejmě nevylučujeme i další změny. Konkrétní sestavu ale nejdříve oznámím hráčům na tréninku," komentuje případné korekce Čuhel.

Spokojený může být lodivod Brna naopak s marodkou. "Uzdravil se Král, Petr Glaser se zapojil do tréninku, ale hrát ještě nebude, to by bylo příliš velké riziko." Navíc v pondělí si zaknihoval svůj první zápas Radek Petr, juniorce vychytal čisté konto. "Ten zápas jsem viděl, jsme samozřejmě rádi, že si Radek odbyl premiéru a první zápas za Zbrojovku zvládl, obranu měl dobře seřízenou," naznačil Čuhel, že zápasy juniorky pečlivě sleduje.

Je tedy logicky spokojen i s tím, jak se mladíkům povedl úvod sezony. "Hrají dobře a mají výsledky, což je samozřejmě pozitivní i pro nás," uvědomuje si, že z dobrých výsledků a výkonů juniorky může těžit i "áčko".

Ale zpět k nadcházejícímu zápasu. Atraktivní soupeř, krásný stadion, navíc úctyhodná venkovní bilance dva zápasy, dvě výhry. Není tedy divu, že fanoušci, hráči i trenér se na duel těší. "Skvělý stadion, věřím, že i přes čtvrteční termín si na zápas najdou cestu diváci ," zakončuje Čuhel.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...