Čtvrtfinále jsme měli zvládnout, mrzí po EURU Švancaru

Čtvrtfinále jsme měli zvládnout, mrzí po EURU Švancaru

B r n o – Reprezentace U17 má za sebou solidní představení na evropském šampionátu, bohužel s hořkou tečkou v podobě čtvrtfinálové prohry po penaltách. Zklamání z vyřazení po návratu do Brna vstřebává i Daniel Švancara.

Sedmnáctiletý Zbrojovák naskočil na mistrovství do dvou zápasů v základní sestavě. Nejprve ve skupině proti Ukrajině, poté právě ve čtvrtfinálovém utkání s Dánskem. „Trenérský tým se rozhodl sestavy točit, protože každý z nás je podle mého kvalitní fotbalista, který má co nabídnout. Troufnu si tvrdit, že jsme byli skvělý tým, a tím nemyslím jen hráče, ale i celý realizák.“

Ostatně bilance v základní skupině hovoří jasně. Tři výhry, první místo, jako bonus skvělý obrat proti Srbsku. I ve čtvrtfinále byl národní tým blízko dalším brankám, nakonec ale skončil v penaltovém rozstřelu na dánských kopačkách. „Je škoda, že jsme neprošli dál. Pořád se s klukama bavíme o tom, jak to vlastně máme brát. Určitě je úspěch, že se sedmnáctka po pěti letech dostala na EURO, my ale dobře víme, že jsme měli na to jít daleko. Čtvrtfinále jsme měli zvládnout, i po týdnu to máme pořád v hlavách,“ mrzí Švancaru.

Zatímco v nároďáku Švanci patří „sedmnáctce“, ve Zbrojovce letos nastupuje v týmu U19. Naskočil do 22 zápasů, se sedmi brankami je druhým nejlepším střelcem týmu, na čtyři další branky přihrál. Do zápasu proti Frýdku-Místku, v němž si Brňané s předstihem zajistili druhé místo, ale po návratu z Kypru ještě nenaskočil. „Byl jsem tam jako divák. Kluci to měli těžké, ale zvládli to skvěle.“

I díky zmíněnému druhému místu bude asi u Švancarů hodnocení sezóny pozitivní. „Hlavně jaro bylo skvělé. Docela se mi dařilo a třešničkou na dortu bylo samotné EURO.“ A co bude dál? „Sezónu dokončím v dorostu, zbývá poslední kolo. Pak se uvidí. Nebojím se ale toho vyzkoušet dospělý fotbal,“ uzavírá Daniel.

další články

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...
Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek

B r n o – Fotbalisty Zbrojovky povede od nové sezóny Jaroslav Hynek. Osmačtyřicetiletý kouč...