Dát si takového vlastňáka se mi v životě nestalo, smutnil na Vysočině Alda Schuster

Dát si takového vlastňáka se mi v životě nestalo, smutnil na Vysočině Alda Schuster

Před čtrnácti dny byl brněnským hrdinou, když rozhodl o vítězství v Teplicích 1:0. Nyní v Jihlavě se kladné znaménko před jeho jménem změnilo na opačné. „Dát si takového vlastňáka se mi v životě nestalo,“ říkal smutně ALEŠ SCHUSTER, který v 53. minutě nešťastně usměrnil míč za záda bezmocného Doležala. Zbrojovka po tomto gólu prohrála v Jihlavě 1:2 a stále nemá jistotu záchrany.

„Byl to centr tak do poloviny těla, chtěl jsem to hrát napřed hlavou, pak jsem to ale přehodnotil, dal jsem si to na prsa a bohužel to spadlo do naší brány,“ popsal inkriminovaný okamžik Schuster, jehož původním úmyslem bylo poslat míč na roh. Zbrojovka tak lehla po pěti duelech bez porážky. „Body jsou pořád potřeba, vyhrávají i ti pod námi, nic není ještě jisté. Dnes jsme to mohli definitivně ukopat, abychom se zachránili, bohužel to nevyšlo, musíme zabrat v dalším utkání doma proti Slavii a ligu potvrdit,“ dodal odhodlaně.

Jak viděl danou situaci gólman Martin Doležal? „Někdo dával balon pod sebe, Alda to zpracovával, nekřikli jsme na sebe. Jestli bych míč měl? Těžko říct, nevěděl jsem, kdo za ním byl,“ jakoby nevěřil brankář. „Chtěli jsme dnes zápas zvládnout, myslím, že jsme na to měli, ale nedali jsme ten vyrovnávací gól na 2:2,“ uzavřel Doležal.

I přes patálii s vlastním gólem mohla Zbrojovka nakonec uhrát remízu. Do velké šance se dostal Jirka Skalák, který upaloval sám na Hanuše. Chtěl ho přelobovat, ale míč uvízl v rukou mladého jihlavského gólmana. „Hrozně mě to mrzí, byla to moje chyba,“ sypal si popel na hlavu Skalák. Zápas pak hodnotil takto: „Dnes jsme nehráli tak dobře, jako v předchozích utkáních, hodně jsme nakopávali, Jihlava nás přehrávala dobrým kombinačním fotbalem.“

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...