Dát si takového vlastňáka se mi v životě nestalo, smutnil na Vysočině Alda Schuster

Dát si takového vlastňáka se mi v životě nestalo, smutnil na Vysočině Alda Schuster

Před čtrnácti dny byl brněnským hrdinou, když rozhodl o vítězství v Teplicích 1:0. Nyní v Jihlavě se kladné znaménko před jeho jménem změnilo na opačné. „Dát si takového vlastňáka se mi v životě nestalo,“ říkal smutně ALEŠ SCHUSTER, který v 53. minutě nešťastně usměrnil míč za záda bezmocného Doležala. Zbrojovka po tomto gólu prohrála v Jihlavě 1:2 a stále nemá jistotu záchrany.

„Byl to centr tak do poloviny těla, chtěl jsem to hrát napřed hlavou, pak jsem to ale přehodnotil, dal jsem si to na prsa a bohužel to spadlo do naší brány,“ popsal inkriminovaný okamžik Schuster, jehož původním úmyslem bylo poslat míč na roh. Zbrojovka tak lehla po pěti duelech bez porážky. „Body jsou pořád potřeba, vyhrávají i ti pod námi, nic není ještě jisté. Dnes jsme to mohli definitivně ukopat, abychom se zachránili, bohužel to nevyšlo, musíme zabrat v dalším utkání doma proti Slavii a ligu potvrdit,“ dodal odhodlaně.

Jak viděl danou situaci gólman Martin Doležal? „Někdo dával balon pod sebe, Alda to zpracovával, nekřikli jsme na sebe. Jestli bych míč měl? Těžko říct, nevěděl jsem, kdo za ním byl,“ jakoby nevěřil brankář. „Chtěli jsme dnes zápas zvládnout, myslím, že jsme na to měli, ale nedali jsme ten vyrovnávací gól na 2:2,“ uzavřel Doležal.

I přes patálii s vlastním gólem mohla Zbrojovka nakonec uhrát remízu. Do velké šance se dostal Jirka Skalák, který upaloval sám na Hanuše. Chtěl ho přelobovat, ale míč uvízl v rukou mladého jihlavského gólmana. „Hrozně mě to mrzí, byla to moje chyba,“ sypal si popel na hlavu Skalák. Zápas pak hodnotil takto: „Dnes jsme nehráli tak dobře, jako v předchozích utkáních, hodně jsme nakopávali, Jihlava nás přehrávala dobrým kombinačním fotbalem.“

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...