Debutant Jindřich Stehlík doufá v další prvoligové starty

Debutant Jindřich Stehlík doufá v další prvoligové starty

Zdá se, že o budoucnost fotbalové Zbrojovky je postaráno, vždyť její mladíci suverénně vládnou Juniorské lize. Proto asi nikoho nepřekvapí, že do A-týmu postupně začínají stále častěji nakukovat talentovaní junioři. V nedělním zápase proti Příbrami si prvoligovou premiéru odbyl dvacetiletý Jindřich Stehlík.

Důrazný útočník naskočil do hry na poslední dvacetiminutovku, a přestože byl na hrotu sám, svou bojovností, nasazením a důrazem určitě splnil očekávání Petra Čuhela. "Trenér po mně chtěl, abych běhal, oběhával obránce. Doufám, že jsem splnil jeho požadavky a snad budou moje starty jen přibývat," prohlašuje sebevědomě brněnský odchovanec.

V dresu juniorky Stehlík letos odehrál 16 zápasů, v nichž zaznamenal 5 branek, po premiérovém startu v první lize se nemohl vyhnout srovnání obou soutěží. "Je to určitě mnohem rychlejší, rychle jsem se zadýchal. Bylo to taky rozhodně tvrdší než v juniorce, kde si postavím tělo a hráči ode mě více méně odlítávají, ale tady jsem si postavil tělo a měl jsem s nimi hodně velké problémy," popisuje s úsměvem tvrdé souboje s obránci soupeře.

Dvacetiletý talent poodhalil také něco málo z kabiny Zbrojovky. Možná trošku překvapí, že ačkoli se do "áčka" prosazuje stále více mladíků, v šatně se o pohodu zatím starají výhradně mazáci. "Drží to tam starší kluci, Švanci, Pavel Zavadil, Mezla, my se spíš jenom snažíme získávat od nich ty zkušenosti a samozřejmě budu rád, když tam bude přibývat víc kluků z juniorky, ale to je otázka na trenéra, uvidíme."

Velkým tématem pozápasového rozhovoru byla také Juniorská liga, která se letos poprvé rozbíhá na českém území po vzoru z britských ostrovů. Novou soutěž vnímá robustní forvard vesměs pozitivně, přestože jemu osobně se více líbila účast "béčka" v MSFL, hlavní výhodu spatřuje zejména ve větší atraktivitě soupeřů. "Zápasy se Slavií, se Spartou, s Baníkem, s Olomoucí jsou vždycky atraktivnější jak v dorostu, tak v mužích. Je to lepší, jenom na nás chodí málo diváků, protože je to v hloupý čas, ale třeba se to zlepší."

Jako jedna z ústředních postav se Jindřich Stehlík vyjádřil také k aktuálnímu senzačnímu postavení brněnské juniorky ve výše zmíněné nově vytvořené lize. "Upřímně jsem to nečekal, ale jsem za to rád, je to práce trenéra, kluků. Měli jsme dobrou přípravu, výsledky v ní, snad to bude pokračovat a zvedneme pohár." K tomuto přání se nezbývá než přidat.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...