Do Zbrojovky míří stoper Tijani!

Do Zbrojovky míří stoper Tijani!

B r n o - Zbrojovka vítá pár dní před koncem přestupního termínu novou tvář! Na půlroční hostování přichází z Plzně pětadvacetiletý stoper Mohamed Tijani!

Ten se k týmu připojil dnes před tréninkem, současně se administrativně dotahují detaily hostování, které je bez opce. "Jsem spokojený, že v Brně můžu být. Viděl jsem Zbrojovku v několika zápasech a líbí se mi styl, jakým hraje. I tohle hrálo roli při rozhodování, kde strávím jaro, ten styl by mi měl sednout. Brno je fotbalový tým a jsem přesvědčený, že nepatří do dolních pater tabulky. Rád bych pomohl k tomu, aby se posunulo výš, čímž pomůžu i sobě. V zimě jsem měl zdravotní problémy, ale už jsem v pořádku, těším se první trénink a na to, jak nové spoluhráče lépe poznám," okomentoval transfer Tijani, který by měl obléci dres s číslem 3.

Novou akvizici kvituje i realizační tým. "Jsme rádi, že se nám povedlo takového hráče přivést. Momo už má navzdory relativně nízkému věku něco za sebou, prošel velkými kluby. Je schopný nám okamžitě pomoci v silových parametrech, výšce a v rozehrávce," řekl trenér Dostálek.

Tijani se z rodného Abidjanu přesunul do mládežnické akademie španělského Vallecana. Odtud zamířil do Vyškova a přes Jihlavu se dostal do Slavie. V dresu pražského týmu odehrál dva zápasy v nejvyšší soutěži, další starty přidal na hostování v Liberci a Teplicích. U Nisy okusil také atmosféru Evropské ligy. Od léta 2022 je hráčem Plzně, za kterou kromě ligových duelů nastoupil také v Lize mistrů (proti Bayernu a Interu Milán dokonce v základní sestavě). Celkem má na kontě 28 ligových duelů a 8 zápasů v evropských pohárech.

Urostlý stoper se narodil v Pobřeží slonoviny, reprezentuje ale jinou zemi z pobřeží Guinejského zálivu - Benin. V srpnu 2022 si připsal debut v Poháru afrických národů proti Mosambiku.

Momo, ať se ti v Brně daří!

další články

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu

T i š n o v - Také výběr U16 svou dohrávku proti Znojmu zvládl, a to po takřka identickém průběhu....
U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) zvládli dohrávku 27. kola na jedničku, na hřišti v Tišnově...
U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!

V a r n s d o r f - Hráči kategorie U9 ovládli jako druhý náš tým letošní finále Poháru mládeže...