Do Zbrojovky přichází Šimon Falta

Do Zbrojovky přichází Šimon Falta

B r n o - Řady Zbrojováků rozšíří Šimon Falta! Devětadvacetiletý záložník se zkušenostmi z reprezentace přichází na roční hostování z mistrovské Plzně.

V Brně by se měl hlásit během zítřka, z hostování už zbývá doladit administrativní detaily. "Jsme nesmírně rádi, že v Šimonově osobě získáváme zkušeného a kvalitního hráče, využitelného na více pozicích v záloze, primárně na levém kraji," řekl k transferu trenér Dostálek. "Uvidíme, zda nastoupí už zítra, ještě se o tom pobavíme, má v nohách dnešní poločas proti Táborsku," doplnil trenér.

"Moc se těším na novou výzvu a na spolupráci jak s novými hráči, tak s těmi, které znám z minulých angažmá. Hlavně to jsou kluci ze Sigmy, Texlík, Hláďa, Hlave," zmínil sám Falta řadu bývalých spoluhráčů. "Hrával jsem i s Řízkem, znám i další kluky. Nejdu do neznámého prostředí. S trenérem už jsme se stihli pobavit o mé roli a ještě o tom určitě mluvit budeme. Mé vytížení v Plzni by asi nebylo takové, i proto jsem zvolil tuhle cestu. Věřím, že se nám bude dařit, budeme úspěšní a nebudeme hrát v dolních patrech tabulky," zakončil nově příchozí hráč.

Šimon Falta strávil většinu kariéry v Olomouci, odkud přestoupil v zimě 2021 do Plzně. Jaro nedávno skončené sezóny strávil na hostování v Ostravě, doposud nasbíral 186 prvoligových duelů, v nichž vsítil 16 branek. Na kontě má i dva reprezentační starty, v listopadu 2017 zasáhl do duelů proti Islandu a Kataru.

Šimone, ať se ti u nás daří!

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...