Do nové sezóny s novým názvem stadionu – ADAX INVEST Arena

Do nové sezóny s novým názvem stadionu – ADAX INVEST Arena

B r n o – Městský fotbalový stadion Srbská ponese od nadcházející sezóny nový název – ADAX INVEST Arena. Titulárním partnerem stadionu se totiž stává Adax Private Equity Fund SICAV a.s., což je fond kvalifikovaných investorů, založený společně s Regionální Hospodářskou komorou Brno.

Spolupráci na předsezónní tiskové konferenci deklarovali zástupci fondu – podnikatel a předseda představenstva Regionální hospodářské komory pan Ladislav Chodák a ředitelka a předsedkyně dozorčí rady fondu paní Zuzana Šťastná.

Co se týče výše plnění, jedná se o šestimístnou částku.

Více o našem partnerovi

Fond Adax Private Equity Fund SICAV a.s. je fondem kvalifikovaných investorů, založený společně s Regionální Hospodářskou komorou Brno. Jedná se o fond investující do majetkových podílů v prosperujících středně velkých českých a slovenských firmách. Jejich výběr se uskutečňuje na základě důkladného due dilligence a pečlivé analýze celkového stavu firmy nezávislým týmem zkušených odborníků. Fond se podílí na řízení a strategii těchto firem, čímž přispívá ke zvýšení jejich ziskovosti. Regionální hospodářská komora Brno je přímo navázána na řízení činnosti fondu, budování investovaného portfolia společností a jejich řízení.

Fond Adax je mladý fond a jeho založení a strategie je odpovědí na současnou ekonomickou situaci. Jedná se především o vysokou inflaci, nestabilitu v mnoha odvětvích ekonomiky, vysokou cenu energií a další negativní jevy. Celý fond vychází z ověřené praxe, kdy menší firmy mohou snadněji přežít v časech zlých a dosáhnout velmi rychlého růstu v časech lepších. Fond nemá omezenou časovou platnost akcií, je to fond růstový s jasně protiinflační strukturou akcií, která nemá omezení ve svém výnosu a míří minimálně na 12% p.a. při současných podmínkách. S rostoucí inflací však poroste i výnos. Investice do akcií fondu Adax plní investiční doporučení pro diverzifikaci rizik. V cílovém uspořádání bude mít fond kolem 30 středně velkých firem z různých oborů v hodnotě přes 3 mld. Kč. Stabilita takto diverzifikovaného portfolia je zřejmá.

Vztah RHK Brno k fotbalovému klubu Zbrojovka Brno je dlouhodobý. Má zastoupení v dozorčí radě, její členové jsou pravidelnými hosty a sponzory. Pojmenování stadionu na Srbské ulici je proto logické vyústění spolupráce mezi fotbalovým klubem Zbrojovka Brno a brněnskými podnikateli.

Fotbal je celosvětový fenomén a baví se jím široká veřejnost, byť většinou pasivně na stadionu či u televize. Pouze ti nejtalentovanější a nejhouževnatější se dokáží vypracovat na profesionály, kteří uspějí. Investování do fondu je podobné. Všichni se mohou stát investory a pasivními majiteli mnoha firem prostřednictvím fondu Adax a strategii vedoucí k úspěchu tak nechat na profesionálech, kteří se investicemi a řízením firem zabývají většinu svého profesního života.

další články

Na Spartu opět s Fanzónou!
A-tým
27.09.2022 | Klub

Na Spartu opět s Fanzónou!

B r n o - Také pro utkání se Spartou (8. října, výkop v 16 hodin) bude zřízena Fanzóna! Nacházet se...
U12: Zbrojovka si poradila se Žďárem
Mládež
25.09.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka si poradila se Žďárem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) si v utkání se Žďárem s chutí zastříleli. Svému soupeři...
U13: Další výhra přišla se Žďárem
Mládež
25.09.2022 | Martin Lísal

U13: Další výhra přišla se Žďárem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) zůstávají i po sedmém utkání sezóny stoprocentní. Na hřišti v...